Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила рішення щодо встановлення граничної вартості електроенергії на внутрішньодобовому (ВДР) і балансуючому ринках та ринку "на добу наперед". В першу чергу це стосується ситуацій істотного коливання цін, якщо зміна вартостей за декади відбувається більше ніж на 10%, або на 20% у випадку ВДР або балансуючого ринку, повідомляє GreenPost з посиланням на expro.com.ua.
Мінімальна гранична ціна складає 10 грн за МВт/год для ринку "на добу наперед". Для внутрішньодобового та балансуючого ринків мінімальна ставка встановлена на рівні 2500 грн за МВт/год, а максимальне значення відповідно буде дорівнювати встановленому місяцем раніше в той же час на добу. А сама встановлена ціна буде визначатись як показники на ринку "на добу наперед" Словаччини, Угорщини та Румунії.
До того ж в НКРЕКП затвердили "Звіт з оцінки відповідності генеруючих потужностей", згідно з яким в Україні почнуть будування 2ГВт високоманеврової генерації та 2 ГВт систем накопичення енергії. Для виконання першого плану проведуть декілька етапів та розіб'ють потужність на кілька років. Це ж буде стосуватись будівництва накопичувальних систем енергії. Вважається, що 200 МВт з'явиться вже найближчим часом, а 500 МВт - на протязі двох наступних років. І надалі ще за 5 років побудують 1200 МВт потужностей.
Треба зазначити, що такі кроки необхідні для розвитку енергетики країни та підтримки високого темпу розвитку відновлювальних джерел енергії. До того ж будівництво 200 МВт накопичувальних систем необхідно для переходу енергосистеми України до ізольованого режиму, що передбачено європейською інтеграцією в ENTSO-E.
Нагадаємо, що до Верховної Ради подали законопроєкт, згідно з яким системи energy storages увійдуть до правового поля. Таким чином до законодавства введуть поняття оператора системи накопичування енергії та самої системи.