Догори
Дати відгук

Нацкомісія по тарифах зриває приватизацію обленерго (відео)

У цьому впевнена депутатка від "Слуги народу" Людмила Буймістер

2 хв на прочитання26 Серпня 2020, 19:32
Поділитись:

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, запропонувала такий підхід до RAB-тарифу, за якого буде зірвано програму приватизації державної частки в обленерго України. Про це заявила народна депутатка від "Слуги народу" Людмила Буймістер сьогодні на засіданні НКРЕКП. Трансляцію відомство вело у своєму YouTube.

НКРЕКП ухвалила методику стимулювального тарифоутворення з поділом активів компанії на "стару" і "нову" бази зі ставкою прибутковості, відповідно 3% і 16,74%.

"Із такою ставкою 3% на старі активи ми отримаємо від'ємний грошовий потік. Це означає, що і програму приватизації, яка сьогодні у Фонду державного майна, буде де-факто знецінено, тому що я прекрасно розумію, що якщо методологія показує від'ємний грошовий потік, то ми не отримаємо того ефекту від приватизації. У нас закладаються з року в рік надходження від приватизації в бюджет нашої країни, але з такою методологією ми не отримаємо того ефекту, якого ми хочемо досягти", – заявила Буймістер.

Вона вважає, що особливо негативно це позначиться на державних обленерго.

"Я порахувала модель із запропонованими 3% і 15%, там 15,72%, які сьогодні є у проєкті постанови. Я бачу в себе від'ємний грошовий потік у багатьох обленерго в нинішніх умовах. Й особливо цей від'ємний грошовий потік ми будемо спостерігати саме на державних обленерго, які знаходяться у значно гіршому грошовому стані, ніж деякі інші обленерго в нашій країні", – підкреслила нардепка.

Стимулювальне регулювання – це механізм тарифоутворення на основі довгострокового регулювання тарифів. Цей метод спрямовано на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури мереж.

Пряма мова з 02.00.

 

 

Нагадаємо, в Україні найдорожча у Європі електроенергія.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost