НАТО допомагає Україні зміцнити енергетичну безпеку
Нагальним залишається питання захисту енергетичної інфраструктури
Україна впевнено рухається шляхом відновлення та зміцнення енергетичної системи, отримуючи суттєву підтримку міжнародних партнерів у підготовці до опалювального сезону 2024-2025 років. Відбулося стратегічно важливе засідання Ради Україна-НАТО на рівні послів, присвячене захисту критичної енергетичної інфраструктури. Під час зустрічі, що проходила в Посольстві Польщі за участю керівництва Міненерго та ЗСУ, обговорювалися нагальні питання протидії російським атакам та посилення протиповітряної оборони енергетичних об'єктів.
Незважаючи на систематичні ворожі атаки на енергетичну інфраструктуру, Україна демонструє хороші темпи відновлення.
"Нагальним залишається питання захисту енергетичної інфраструктури. Міжнародна спільнота продовжує надавати Україні необхідну допомогу у фінансуванні монтажу та введенні в експлуатацію нового обладнання, що дозволяє підтримувати стабільну роботу енергосистеми навіть в умовах постійних загроз. Ми прагнемо забезпечити українців світлом та теплом, розуміємо потреби бізнесу, щоб зміцнювати економіку, розуміємо, що людям потрібна робота і все, що пов'язано із необхідністю захистити наші АЕС та підстанції по всій державі. Це, зрештою посилює і європейську безпеку, адже пошкодження наших енергооб'єктів може призвести до серйозних наслідків континентального масштабу", - зазначив Юрій Шейко, перший заступник міністра енергетики України.
Важливим напрямом роботи стає розвиток розподіленої генерації, де використовуються менші потужності, що суттєво підвищує надійність енергосистеми. Такі об'єкти стійкіші до атак, потребують менших витрат на відновлення та краще захищені від кібератак.
Паралельно впроваджується багаторівневий захист критичної інфраструктури. Для стабільного проходження опалювального сезону розгортається мережа резервної генерації. Завдяки підтримці партнерів вже зараз реалізуються проєкти з лізингу генеруючого обладнання, впроваджуються регіональні проєкти когенерації.
Більше новин читайте на GreenPost.