Догори
Дати відгук

Наскільки «безкоштовним» є лікування коронавірусу в українських лікарнях?

У МОЗ запевняють, що від коронавірусу лікують за державний кошт. Але чи так це насправді?

2 хв на прочитання06 Квітня 2020, 16:00
Image by Gerd Altmann from Pixabay Image by Gerd Altmann from Pixabay
Поділитись:

Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» гарантує безкоштовне лікування від коронавірусу. У МОЗ цю інформацію підтверджували неодноразово.  Так, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повторив цю тезу на брифінгу 1 квітня і запевнив у повній готовності медиків до боротьби з пандемією.

«МОЗ України буде контролювати, щоб пацієнти із коронавірусною хворобою, які потрапляють у лікарні, мали повне забезпечення лікарськими засобами, медичними виробами для симптоматичного лікування, а в разі потреби специфічного лікування – і відповідне забезпечення», –  сказав тоді Віктор Ляшко, заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України та керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня.

Хворі на коронавірус та їхні родичі розповідають свою версію того, як виглядає це безкоштовне лікування на практиці.

Так, блогер Вадим Оптиміст описав вартість лікування в інфекційному відділенні 1 міської лікарні Житомира. Він перехворів у легкій формі, пневмонія у нього не розвинулася.

«Із самого початку за експрес-тест із мене хотіли взяти 500 грн і 250 грн благодійного внеску. Та оскільки експрес-тести було закуплено за бюджетні кошти, платити я відмовився. Відразу при госпіталізації мені було виписано рецепт на ліки – вони мені коштували 388 грн, там були "Хлорофіліпт" і ще дещо. Спочатку я від антибіотиків відмовився, та на 6-7-й день госпіталізації лікарі прийняли рішення все-таки ставити крапельниці з антибіотиками. Це був перехресний антибіотик. Усього на лікування я витратив 1400 грн», – розповідає блогер.

На фото, яке Вадим Оптиміст виклав у Фейсбук, видно, що в лікарняний рахунок включено не лише ліки, а навіть шприц і рукавички.

А от ускладнення протікання коронавірусу  коштуватимуть ще дорожче.

Ольга Лукашенко, дружина 49-річного бердичівця, який захворів на коронавірус, повідомила, що один день його лікування коштує родині до 5000 грн.

«Я оплатила його лікування повністю – до рукавичок, шприців, крапельниці. Мені ні копійки не виділили»,  – розповіла вона.

Бердичівські медики запевняють, що дають усі наявні медикаменти, але виписані пацієнтові антибіотики не входять до списку безкоштовних препаратів, які гарантує держава.


Станом на 19:00 (за київським часом) 5 квітня у світі зафіксовано 62 955 смертей від коронавірусної інфекції COVID-19. Таким чином, за добу від хвороби померло більше  4 тис. людей.

В Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, 38 з них закінчились смертю, 28 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 68 нових випадків.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Колорадські жуки Народні засоби Знищення шкідників
Як боротися з колорадськими жуками, не використовуючи хімічних засобів: нові дієві методи
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Живопліт із гортензій: цікава ідея для ландшафтного дизайну (ФОТО)
1 хв на прочитання3 години тому
Курячі стріпси Смачна страва Закуска з курятини
Як приготувати курячі стріпси: закуска для частування гостей
1 хв на прочитання3 години тому
Фото: 5 канал
Трійця, яка збігається з Купайлом: як підготуватися до свята, щоб запустити в своєму житті позитивні і яскраві зміни
3 хв на прочитання4 години тому
Рослинні хвороби на Закарпатті практично знищили урожай помідор
2 хв на прочитання5 годин тому
22 червня - Міжнародний день тропічних лісів: збереження легенів планети
3 хв на прочитання6 годин тому
«Нівелює всі мільярдні вкладення у боротьбу з кліматичною кризою»: екологічний вимір російсько-українського протистояння
1 хв на прочитання7 годин тому
Майже кожна третя водойма України забруднена – Віктор Ляшко
1 хв на прочитанняВчора