- Головна
- Новини
- Здоров'я
- #Коронавірус 2019-nCoV
- Наскільки «безкоштовним» є лікування коронавірусу в українських лікарнях?
Наскільки «безкоштовним» є лікування коронавірусу в українських лікарнях?
У МОЗ запевняють, що від коронавірусу лікують за державний кошт. Але чи так це насправді?
Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» гарантує безкоштовне лікування від коронавірусу. У МОЗ цю інформацію підтверджували неодноразово. Так, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повторив цю тезу на брифінгу 1 квітня і запевнив у повній готовності медиків до боротьби з пандемією.
«МОЗ України буде контролювати, щоб пацієнти із коронавірусною хворобою, які потрапляють у лікарні, мали повне забезпечення лікарськими засобами, медичними виробами для симптоматичного лікування, а в разі потреби специфічного лікування – і відповідне забезпечення», – сказав тоді Віктор Ляшко, заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України та керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня.
Хворі на коронавірус та їхні родичі розповідають свою версію того, як виглядає це безкоштовне лікування на практиці.
Так, блогер Вадим Оптиміст описав вартість лікування в інфекційному відділенні 1 міської лікарні Житомира. Він перехворів у легкій формі, пневмонія у нього не розвинулася.
«Із самого початку за експрес-тест із мене хотіли взяти 500 грн і 250 грн благодійного внеску. Та оскільки експрес-тести було закуплено за бюджетні кошти, платити я відмовився. Відразу при госпіталізації мені було виписано рецепт на ліки – вони мені коштували 388 грн, там були "Хлорофіліпт" і ще дещо. Спочатку я від антибіотиків відмовився, та на 6-7-й день госпіталізації лікарі прийняли рішення все-таки ставити крапельниці з антибіотиками. Це був перехресний антибіотик. Усього на лікування я витратив 1400 грн», – розповідає блогер.
На фото, яке Вадим Оптиміст виклав у Фейсбук, видно, що в лікарняний рахунок включено не лише ліки, а навіть шприц і рукавички.
А от ускладнення протікання коронавірусу коштуватимуть ще дорожче.
Ольга Лукашенко, дружина 49-річного бердичівця, який захворів на коронавірус, повідомила, що один день його лікування коштує родині до 5000 грн.
«Я оплатила його лікування повністю – до рукавичок, шприців, крапельниці. Мені ні копійки не виділили», – розповіла вона.
Бердичівські медики запевняють, що дають усі наявні медикаменти, але виписані пацієнтові антибіотики не входять до списку безкоштовних препаратів, які гарантує держава.
Станом на 19:00 (за київським часом) 5 квітня у світі зафіксовано 62 955 смертей від коронавірусної інфекції COVID-19. Таким чином, за добу від хвороби померло більше 4 тис. людей.
В Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, 38 з них закінчились смертю, 28 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 68 нових випадків.