Догори
Дати відгук

Наркотиків побільшало, а наркоманів ні – нарколог

Тому що залежність виникає не у кожного, хто спробував

1 хв на прочитання29 Вересня 2020, 18:00
Поділитись:

Ігор Мацицький, директор КП «Полтавський обласний наркологічний диспансер Полтавської обласної ради», у своєму інтерв’ю GreenPost розповів про дві тенденції, які мали б взаємно поборюватися: з одного боку наркотики тепер стали набагато доступнішими, а з іншого і здоровий спосіб життя у молоді дедалі популярніший.

Проте Ігор Мацицький стверджує, що структура вживання речовин змінилася, а вік ні. Нарколог вважає, що насправді ситуація з кількістю наркозалежних серед підлітків залишається стабільною.

 «Починають підлітки в якості експерименту у віці досить ранньому: 13 років, іноді раніше», – говорить Ігор Мацицький.

Він розповідає, що за результатами проведеного полтавськими наркологами в школах анонімного анкетування приблизно третина школярів хоча б раз у житті пробувала наркотичну речовину. Але Ігор Мацицький додає: це не означає, що вони стануть наркоманами, – залишаються на систематичному вживанні лише приблизно 0,5% тих, хто познайомився з наркотиками.

 «Змінюються покоління – то міленіум, то ще щось таке – але завжди приблизно 0,5% експериментаторів вибирають собі як засіб співіснування з оточуючим світом психоактивну речовину. Змінюються покоління, стиль виховання, але ця цифра залишається сталою», – говорить він.

Також ми розповідали, чому наркотики нового покоління небезпечніші за «олдскульні».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.