Догори
Дати відгук

Нардеп закликав Президента перевірити роботу Андрія Геруса (відео)

Крім того, Олексій Кучеренко розповів, як "Центренерго" стало збитковим

3 хв на прочитання10 Липня 2020, 23:51
Поділитись:

Голова комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус маніпулює інформацією в енергосекторі й не надає президенту повних даних про стан справ в енергетиці України. Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на телеканалі "Україна" заявив народний депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань енергетики й ЖКГ Олексій Кучеренко.

"Пан Герус пропонує нам концепцію енергетичної безпеки — бути завжди готовими купити електроенергію або в Росії, або в Білорусі. І він не говорить про ціну, яка буде диктуватися нам. Тобто [це] замість того, щоб фінансувати свої власні шахти, свої генеруючі потужності, щоб вони завжди були готові провести електроенергію ... Пів року тому ми стояли в цій студії, і я навів приклад, коли пан Герус просто обдурив президента, коли він протяг цю правку (про імпорт електроенергії в Україну. - Ред.). Президент не знав, що у нас, виявляється, вистачає своєї генерації, й він не знав, що це електроенергія з Росії. і саме це призвело до маніпуляцій", - пояснив депутат.

"Але навіть не це головне. Зверніть увагу на інше. Пан Герус весь час говорить, що чогось не дасть, не пропустить і не допустить. Скажіть, будь ласка, хто ви такий? Ви глава парламентського комітету, який мав би займатися проблемами енергетики, шахтарів, сфери ЖКГ, де вже 62 млрд [гривень] боргів, НАК "Нафтогазу", де 100 млрд боргів. Замість цього ви чомусь вирішили в ручному режимі маніпулювати й "рулити" енергетичним сектором", - додав Курченеко.

Він також звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням проаналізувати, що сталося за останній рік роботи ринку електроенергії й роботу двох осіб — Андрія Геруса і Юлії Ковалів, яка відповідає за сектор енергетики в Офісі президента.

"Якщо ви по цифрах вирішите, що там все покращилося, стало менше збитків і боргів, тоді їм потрібно дати почесну грамоту й орден. А якщо ви побачите, що за цей час все стало набагато гірше, ніж було, зробіть, будь ласка, управлінські висновки. Тому що далі країна й енергетика не витримають", - сказав Кучеренко.

Він уточнив, що борги по зарплатах перед шахтарями доводиться компенсувати з державного бюджету, через те, що головний споживач електроенергії, яка виробляється з вугілля держшахт - "Центренерго" - не платить за енергоресурс через власну збитковість.

"А як" Центренерго "стало збитковим за 2019 рік на 2 млрд гривень? До цього воно було прибутковим на 1,5 млрд гривень і раптом стало збитковим. Поясню, чому. Штучно створені збитки через одну людину, потужного олігарха. Через те, що у шахтарів брали вугілля, генерували на "Центренерго" електроенергію, потім своїм заводам дешево її продавали, заганяли в борги державну компанію "Центренерго", вона не розраховувалася з шахтарями, накопичилися борги на мільярд гривень ... І тут з панського плеча пан Герус й компанія з бюджету — а це наші з вами гроші — покриває борги", - розповів Кучеренко.

Крім того, шахтарі під час прямого включення з-під будівлі Офісу президента, вимагали відставки глави парламентського комітету з питань енергетики й ЖКГ Андрія Геруса. Крім того, обурені гірники сказали, що без успіху домагалися зустрічі з Герусом, але він тікав від них.

"Тікав від шахтарів! Скільки ти тікав? Ловили тебе, як щура!" – кричали шахтарі.  

Нагадаємо, Буславець прямо доручила "Центренерго" купувати вугілля в Ахметова.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Зображення згенероване ШІ
Розпочалося будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією: Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі
3 хв на прочитанняВчора
Хімічний індустріальний парк Рівне Відновлювальні джерела енергії
У Рівному збудують хімічний індустріальний парк, де вироблятимуть аміак та азотні добрива
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Атомна галузь Енергетика Природний газ і нафта
Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня: діють обмеження споживання на Харківщині та Дніпропетровщині
1 хв на прочитання13 Квітня 2024
Графіки, відключення та пошкодження: ситуація в енергосистемі на 11 квітня
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Зруйновано Трипільську ТЕС - "Центренерго" втратило 100% генерації
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Харківщина отримала 724 генератори різної потужності
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
«План із занурення України у темряву не спрацює»: ЄС направив в Україну понад півтори сотні генераторів
1 хв на прочитання10 Квітня 2024