- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Найзапашніші квіти для саду: ароматна краса вашої ділянки (ФОТО)
Найзапашніші квіти для саду: ароматна краса вашої ділянки (ФОТО)
Створюючи атмосферу спокою та гармонії.

Сад із запашними квітами — це не лише візуальне задоволення, а й справжня насолода для почуттів, що стає трендом у ландшафтному дизайні в Україні. Ці рослини наповнюють простір багатогранними ароматами, від солодких і медових до свіжих і трав’янистих, створюючи атмосферу спокою та гармонії. Вони підходять для садів будь-якого розміру, приваблюючи комах-запилювачів і додаючи природної чарівності.
Лілії. Красуні з розкішними трубчастими бутонами сягають 80-120 см; їхній сильний аромат нагадує солодкі квіткові парфуми з пудровим відтінком, цвіте в червні-липні; любить сонце та помірний полив.

Троянди. Розкішні королеви ростуть до 1-2 м, пропонують аромати від мускусного до фруктового та цитрусового; цвіте протягом літа, потребує сонця, обрізування та дренажу.

Півонії. До 70-100 см з ароматом, що чути здалеку; прості, махрові чи анемоноподібні сорти цвітуть у травні-червні, люблять сонячні місця та родючий ґрунт.

Флокси. Пишні багаторічники до 80-120 см із солодким ароматом; цвітуть із середини літа до осені, віддають перевагу освітленим ділянкам і помірному зволоженню.

Запашний горошок. Кучеряві рослини до 2-3 м із ніжним ароматом; квіти різноманітних відтінків цвітуть влітку, люблять сонце, полив і опору для росту.

Запашний тютюн. Ніжні квіти до 50-70 см із сильним ароматом, особливо в групах; цвіте з червня до вересня, має кольори від білого до бордового, любить сонце.

Алісум. Невибагливий однорічник до 20-30 см із медовим ароматом лугових трав; білі та бузкові квіти цвітуть влітку, витримує посуху.

Іберіс. Привабливий однорічник до 30-40 см із вишуканим ароматом; цвіте близько місяця влітку, любить сонце та рідкісний полив.

Для посадки обирайте сонячні чи напівтінисті місця з дренажем, готуючи ями 30x30 см із компостом. Витрати на саджанці становлять 400-1200 грн залежно від видів.
Більше новин читайте на GreenPost.







