Догори
Дати відгук

Найвідоміший у світі донор крові підтримав життя майже 2 мільйонам новонароджених

Його заслужено називають людиною з золотою рукою.

2 хв на прочитання14 Червня 2024, 16:29
День донора Найвідоміший донор Рекордсмен підтримав життя майже 2 мільйонам новонароджених День донора Найвідоміший донор Рекордсмен підтримав життя майже 2 мільйонам новонароджених
Поділитись:

Сучасні технології дають можливість розділити кожну порцію донорської крові на три компоненти - еритроцити, тромбоцити та плазму - і кров одного донора може врятувати трьох людей. Тому донори, які регулярно донатять, мають у переліку своїх добрих життєвих справ сотні або й тисячі врятованих життів, ідеться у повідомленні Українського центра трансплант-координації.

Найвідоміший у світі донор - наш сучасник австралієць Джеймс Харрісон, який пожертував плазму крові понад тисячу разів і підтримав життя майже 2 мільйонам новонароджених! Річ у тім, що його кров збагачена особливими антитілами, стійкими до антигену D резус-фактора. Джеймса Харрісона заслужено називають людиною з золотою рукою.

Багато неймовірних донорських історій можна розповісти і про українців. Дніпрянин Володимир Ніколаєв ставав донором майже 800 разів і саме за це отримав звання Героя України. Заслужений донор України з Сумщини Олександр Шаповал здав кров понад 150 разів і навіть захищати батьківщину пішов під позивним «Донор». П'ять співробітників центру служби крові нашої найголовнішої дитячої лікарні «Охматдит» є Почесними донорами - тобто самі медики здали кров або її компоненти уже понад 40 разів.

 Генеральний директор СДУ «Український центр трансплант-координації» Дмитро Коваль вважає, що донорство і система крові в Україні проходять величезне випробування через війну. Але патріотизм і гуманність наших співвітчизників дають змогу утримувати систему крові на належному рівні.

«Дуже показовий факт: на третьому році війни ми жодного разу не запросили допомоги в препаратах крові у наших зарубіжних партнерів. Тому дякуємо кожному українцю, який розуміє важливість донорства і донатить власною кров'ю. Але маємо вибудувати культуру усвідомленого регулярного донорства – щоб люди планували свої донації і здавали кров 3-4 рази на рік. Тоді ми матимемо надійні стратегічні запаси крові і сталу базу донорів. Давайте працювати у цьому напрямку разом», - говорить він.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.