Під час режиму самоізоляції ризик заразитися COVID-19 для членів однієї сім'ї вище, ніж якби вони користувалися громадським транспортом. Про це сказано в дослідженні китайських вчених, опублікованому в журналі Science.
Найбільш низьким ризик зараження коронавірусом виявився в медичних установах, де дотримувалися захисних заходів. Залежно від близькості контактів рівень ризику зростав.
Він був нижчим в громадському транспорті, закладах громадського харчування і місцях розваг, але виявився вищим при спілкуванні з широким колом родичів, виявили вчені.
Найбільший ризик заразитися COVID-19 виявився в родині, члени якої живуть разом. Причиною, можливо, стало те, що під час самоізоляції вони частіше контактують один з одним. При цьому чим довше члени однієї сім'ї, в якій є хворий COVID-19, знаходяться разом, тим вище ризик заразитися. Кожен день, проведений в одному будинку з інфікованим, збільшує ймовірність передачі захворювання на 10 відсотків.
У жовтні похід за продуктами під час пандемії визнали більш небезпечним з точки зору можливого зараження, ніж подорож на літаку. На думку вчених, це пов'язано з роботою систем вентиляції на борту повітряних суден і рециркуляцією повітря. Також вони нагадали, що важливо використовувати засоби індивідуального захисту.
До слова, кількість випадків коронавірусу в Україні фіксується тисячами. Виходячи з того, що масова вакцинація поки що недоступна, кожен українець ризикує заразитися коронавірусом. Наразі відомо, що хвороба може проходити як безсимптомно, так і може мати досить складні ускладнення для організму.
За даними Центрів з контролю та профілактики інфекційних захворювань (CDC), до 40% випадків коронавірусної інфекції протікають безсимптомно, причому 20% цих безсимптомних випадків стають важкими або критичними.