Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Найбільший танковий завод Росії показав плани модернізації бойових машин часів Сталіна: ось як їх планують покращити

Найбільший танковий завод Росії показав плани модернізації бойових машин часів Сталіна: ось як їх планують покращити

Сам завод таких танків не випускає.

4 хв на прочитання07 Квітня 2023, 01:07
Танк Т-54 зразка 1946 року в музеї. Фото: Музей вітчизняної військової історії, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org Танк Т-54 зразка 1946 року в музеї. Фото: Музей вітчизняної військової історії, CC BY-SA 4.0, commons.wikimedia.org
Поділитись:

На стенді найбільшого у Росії танкового заводу з'явилося зображення модернізованого танка Т-55 — саме ці машини, розроблені ще за часів Другої світової, росіяни нещодавно почали знімати з баз зберігання Далекому Сході. Сам завод таких танків не випускає. «Дзеркало» розповідає, про що може свідчити побачене.

У проросійському телеграм-каналі «Військовий інформатор» з'явилася фотографія стенду головного підприємства в РФ з випуску танків «Уралвагонзаводу». Стенд розташований на території «Московського Міжнародного Салону винаходів та інноваційних технологій».

На знімку поруч із найсучаснішим танком країни Т-90М та бойовою машиною «Термінатор» помітили зображення танка, в якому впізнали модернізацію стародавнього Т-55 — версію машини Т-54, розробленої ще в сорокових роках минулого століття.

Фото Т-55 на стенді «Уралвагонзаводу». t.me/milinfolive

Судячи з зображення, це одна з останніх модернізацій радянського танка під назвою Т-55АМ (Т-55М5/6), виконана заводом «Омськтрансмаш» на початку нульових років. Наскільки відомо, затребуваним цей проект не став, багато років був забутий — і сплив лише зараз, причому вже як проект «Уралвагонзаводу», а не омського підприємства.

По фото можна зрозуміти, що машину оснастили динамічним захистом (причому порівняно сучасним, «Контакт-5» або «Релікт», що дає захист від кумулятивних і підкаліберних бронебійних снарядів). Також, за словами автора посту, модернізація передбачає встановлення нового двигуна та прицільних пристроїв, аж до прицілу 1ПН-96МТ (що дозволяє вести нічний бій).

При цьому буквально кілька тижнів тому танки Т-55 були помічені при перевезенні ешелоном, що йде з найбільшої далекосхідної 1295 Центральної бази резерву і зберігання танків у місті Арсеньєві на Далекому Сході. Раніше з цієї бази знімали трохи сучасніші (але все одно дуже старі) Т-62М, які Росія давно використовує на фронті.

Т-62М у музеї Хабаровська. Добре видно додаткові бронедеталі праворуч і ліворуч від зброї — «брови Ілліча». Джерело: wikipedia.org

Тоді деякі джерела писали, що, ймовірно, Т-55 потрібні РФ для відправки не на фронт в Україну, а в Сирію — щоб вивільнити сучасніші машини, які там перебувають, і вже їх відправити на війну. Враховуючи, що в Сирії сили, лояльні до диктатора Башара Асада, спокійно використовують і звичайні, немодернізовані «п'ятдесят п'яті», можливо, що Близький Схід тут ні до чого й танки збираються покращувати якраз для російських військ в Україні.

Щоправда, існує і ймовірність, що зображення з'явилося на стенді випадково — але той факт, що про покращення стародавніх танків згадали саме тоді, коли їх зняли зі зберігання, дуже підозрілий.

Танк Т-54 створили ще під час Другої світової війни. На нього встановили 100-міліметрову зброю і почали серійне виробництво в 1946 році. В 1958 модель замінили на Т-55, що відрізнялася можливістю використання в ядерній війні. Різних версій Т-54 та Т-55 виробили близько 100 тисяч, і танк став наймасовішим в історії.

До недоліків машин, які Росія, мабуть, знімає зі зберігання, фахівці відносять, зокрема, погану стабілізацію зброї та недосконалі приціли (немає системи управління вогнем, далекомірів, загальна застарілість конструкції тощо). Мабуть, модернізація має виправити хоча б частину з них.

Утім, чи покращуватимуть машини перед відправкою на фронт (якщо така піде), невідомо — Т-62 також планувалося покращувати дуже серйозно, а на фронті вже помічені варіанти машини з мінімальними поліпшеннями, що зводяться по суті до встановлення того ж прицілу 1ПН-96МТ.

Також нагадаємо, що «за один день спалили більше, ніж випустили за місяць»: експерт розповів, на скільки треба поділити обіцяні Путіним 1600 танків.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Більше з GreenPost
Ціни на каву в Україні б'ють рекорди: основні причини подорожчання
Кавові рекорди: чому в Україні зросли ціни на популярний напій
2 хв на прочитання42 хвилини тому
ЄБРР надасть 1 млрд євро на відбудову енергосектору України
ЄБРР виділить Україні 1 мільярд євро на відновлення енергетичної інфраструктури
2 хв на прочитаннягодина тому
Китай створив AI-дитину, яка росте: "Tongtong 2.0" з інтелектом 6-річної дитини
Китай представив першу у світі AI-дитину, яка може домовлятися та вередувати як 6-річна
3 хв на прочитаннягодина тому
Риба, що живе понад 100 років і не старіє: наукове диво
Риба-довгожитель Північної Америки живе понад 100 років і не старіє
5 хв на прочитання2 години тому
Чому Росія відсутня у новому списку Трампа, незважаючи на напружені відносини
2 хв на прочитання3 години тому
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитання4 години тому
Смачна і дуже проста в приготуванні паски — рецепт, який підійде навіть новачкам, зайнятим або лінивим
2 хв на прочитання5 годин тому
Як мити овочі та фрукти, щоб позбутися «хімії»: інструкція з секретами
5 хв на прочитання6 годин тому