Догори
Дати відгук

"Нафтогаз" втратить 200 млн кубів газу через блокування ОВД Міністерством довкілля

Про це заявили у компанії

2 хв на прочитання04 Серпня 2020, 23:40
Поділитись:

У "Нафтогазу" почався конфлікт з Міндовкілля. Компанія вже кілька місяців не може почати видобуток газу на нових свердловинах через те, що міністерство ні як не може надати висновки по процедурі оцінки впливу на довкілля. Про це повідомляє пресслужба "Нафтогазу".

"Мінус мільйон кубометрів газу на добу та відтермінування буріння нових свердловин. За умов обмеженого фінансування ми боремося за кожен додатковий кубометр газу, щоб утримати рівень видобутку. Упродовж кількох місяців ми не можемо отримати висновків по процедурі оцінки впливу на довкілля (ОВД), які б дозволяли розпочати роботи на низці нових об’єктів. Наприкінці червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3438, який мав врегульовувати ситуацію. Але на практиці, відповідно до нового закону, Укргазвидобування вимушене повторно подавати оголошення про початок громадських обговорень в межах раніше підготовлених і оприлюднених звітів з ОВД. Тож роботи по 11-ти нових свердловинах, які ми не могли розпочати вже понад два місяці тому, відтерміновуються ще на 75 днів", - йдеться у повідомленні. 

За словами фахівців компанії, сумарні потенційні втрати газу, спричинені такою ситуацією, сягнуть до 200 млн кубометрів. 

Нагадаємо, ми вже писали, про висновки ОВД, карантин та новий закон.

У середині червня Верховна Рада України ухвалила Закон № 733-IX «Про внесення змін до ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон).

Новий документ мав шляхетну мету – не допустити поширення COVID-19 під час проведення громадських слухань, передбачених процедурою здійснення оцінки впливу на довкілля (ОВД).

У період з березня і до сьогодні Мінекоенерго, а потім новоствореним Міндовкілля не було проведено громадські слухання в рамках процедури ОВД у зв’язку із введенням карантинних обмежень.

У результаті більше ніж 80 об’єктів у різних галузях, відповідно до даних Єдиного реєстру з ОВД, не можуть отримати результати процедури ОВД (висновок про допустимість/висновок про недопустимість/відмову у видачі висновку).

Окрім того, Єдиний реєстр не дозволяє публікувати у Реєстрі Звіт та оголошення без завантаження документу, що підтверджує оплату вартості громадського обговорення. З оплатою ситуація теж невтішна. Тобто, якщо навіть ситуацію з роботою реєстру буде вирішено – то потрібно розуміти, що реєстр буде управлятись в «ручному режимі» наступними особами: відомою нам раніше Мариною Тищенковою, паном Романом Абрамовським та заступником Романом Шахматенком.   

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Фото: «Китайська панорама»
У тренді: в Китаї зелена енергетика вперше перевершила вугільну за встановленою потужністю
1 хв на прочитанняВчора
Пошкодження магістральних мереж
Через пошкодження магістральних мереж є обмеження з видачі електроенергії - міністр енергетики
1 хв на прочитання25 Липня 2024
З ремонту вивели ще один атомний блок
Image by PIRO4D from Pixabay
Світла стане більше: з ремонту вивели ще один атомний блок
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Світлана Гринчук
Підтримка групи G7+ допоможе Україні посилити енергосистему і наростити генерувальні потужності до наступної зими — Світлана Гринчук
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Міненерго і японське JICA узгодили пріоритети співпраці для відновлення енергосектору і підготовки до зими
1 хв на прочитання24 Липня 2024
Є кілька сценаріїв того, як Україна проходитиме найближчу зиму — енергетик
1 хв на прочитання23 Липня 2024
Кабмін сьогодні прийняв низку важливих рішень для країни
6 хв на прочитання23 Липня 2024
Туреччина допоможе Україні з відновленням енергосектору і нарощуванням потужностей розподіленої генерації
1 хв на прочитання23 Липня 2024