Догори
Дати відгук

НАБУ передало до суду справу про розкрадання 1,4 млрд грн на ДП «Зоря»-«Машпроект»

Колишні посадові особи ДП «Зоря»-«Машпроект» організували схему з виведення коштів підприємства через укладення фіктивних договорів на надання консультаційних послуг з іноземною компанією.

2 хв на прочитання03 Квітня 2025, 13:07
Справа про розкрадання 1,4 млрд грн на «Зорі»-«Машпроекті» передана до суду Справа про розкрадання 1,4 млрд грн на «Зорі»-«Машпроекті» передана до суду
Поділитись:

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) скерували до суду справу про заволодіння коштами державного підприємства «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» на суму 71,6 млн доларів США, що за курсом НБУ на момент вчинення злочину становило 1,4 млрд грн. Про це повідомили на офіційному сайті НАБУ 2 квітня 2025 року.  

Завдяки інформації, отриманій від компетентних органів Індії, було підтверджено факт фіктивності наданих послуг. Інформація від Швейцарії та Латвії дозволила відстежити відмивання незаконно отриманих від ДП коштів двома його колишніми посадовцями. Зокрема, було виявлено відмивання 795 тис. доларів США та понад 222 тис. євро, а також 275 тис. доларів США відповідно.

Слідство у справі встановило, що колишні посадові особи ДП «Зоря»-«Машпроект» організували схему з виведення коштів підприємства через укладення фіктивних договорів на надання консультаційних послуг з іноземною компанією. Отримані злочинним шляхом кошти згодом легалізували через низку фінансових операцій.

Наразі до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишніх керівників ДП «Зоря»-«Машпроект». Їм інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.  

У НАБУ та САП наголошують на важливості міжнародної співпраці у розслідуванні корупційних злочинів та висловлюють подяку компетентним органам Індії, Швейцарії та Латвії за надану допомогу.

Досудове розслідування у цій справі було розпочато на підставі аналізу інформації, отриманої від іноземних партнерів, та тривало протягом кількох років. Наразі остаточне рішення у справі прийматиме суд.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго