На незаконній порубці державних лісів на Житомирщині викрили стійке злочинне об’єднання, до якого входили 15 осіб. Їх незаконна діяльність завдала державі збитків на мільйони гривень. Про це повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань
"Керівник одного з державних лісогосподарських підприємств Житомирської області створив та очолив організовану групу, що займалася незаконною рубкою під час здійснення заходів з охорони та захисту лісів. До складу групи також увійшли посадові особи державної лісової охорони лісового господарства, спеціалізованого лісозахисного підприємства та фізичні особи-підприємці", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що під час відведення насаджень у санітарні рубки до документів вносилися завідомо недостовірні відомості щодо кількісно-якісних характеристик деревини.
"Це дало змогу зловмисникам загалом незаконно вирубати понад 300 дерев різних порід. Лише на території одного лісництва протягом серпня-вересня 2019 року злочинна група заподіяла шкоди на суму близько 2,5 млн грн", – повідомили у ДБР.
Фігурантам "схеми" повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 246 (Незаконна порубка лісу - ред.), 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів - ред.), 365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу - ред.), 366 (Службове підроблення - ред.) КК України, у складі організованої групи за різними видами співучасті.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення від посад посадових осіб державної лісової охорони. У разі доведення вини їм загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Тим часом, Чернігівська ОДА допускає знищення самосійних лісів.