На Закарпатті масово квітне пізньоцвіт осінній (ФОТО)

2 хв на прочитання06 Жовтня 2021, 16:27
Фото: Ужанський національний парк

Квітка нагадує крокуси.

У ці дні у Закарпатській області триває масове цвітіння пізньоцвіту осіннього. Галявини із фіолетовими квітами, схожими на крокуси, можна зустріти вздовж річок і доріг, та навіть біля старих монастирів. Про це пише Укрінформ, посилаючись на Сергія Прокопа, який спеціалізується на екологічних екскурсіях Закарпаттям.

Фото: Ужанський національний парк

«Перша половина жовтня — пора цвітіння пізньоцвіту осіннього на Закарпатті. Ці квіти зараз масово цвітуть на галявинах біля річок та вздовж доріг регіону. Я воджу своїх туристів у локації із пізньоцвітами біля села Мала Копаня, також такі галявини є на схилах Чорної гори біля Виноградова. Багато пізньоцвіту осіннього в Ужанському національному парку. Також, і про це мало хто знає, багато пізньоцвіту зараз цвіте біля Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря»,  — розповів Прокоп.

Фото: Ужанський національний парк

Гід нагадує туристам, що не можна зривати ці квіти, бо пізньоцвіт осінній — отруйна рослина. Ним можна хіба що милуватися.

Фото: Ужанський національний парк

«Також багато людей плутають пізньоцвіт із шафраном Гейфеля, який квітує на Закарпатті навесні. Наголошую, що це різні рослини», — наголосив він.

Пізньоцвіт осінній — це багаторічна трав’яниста рослина з родини лілійних (Liliaceae). Підземна частина — бульбоцибулина, від якої восени розвиваються блідо-рожеві квітки, навесні з’являються зелені широколанцетні листки та плоди.

Росте в Закарпатській області, у Прикарпатті, на Буковині, особливо в басейні Пруту й Тиси, невеличкими заростями по декілька гектарів. Природні зарості пізньоцвіту на Закарпатті взято під охорону в межах усього ареалу. Їх використовують як насінники.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: