У Києві відкрили «Київського Кита» — унікальну медіа-скульптуру з переробленого пластику. Автор скульптури — Валерий Коршунов, серед робіт якого «Звуки Чорнобиля» з DUB FX , ARTEFACT, тощо. Скульптура була створена при підтримці Українського культурного фонду.
«Київський Кит» – стала найбільшою скульптура з переробленого пластику в Україні. Як написав Артем Неба, загальна довжина скульптури - 12 метрів, вона має металевий каркас та облаштована панелями, що зроблені з використаного пластику. Всього на неї пішла тонна пластику , який збирали впродовж 6 місяців. У тому числі виловлювали в річках Либідь та Дніпро.
До проекту долучились 25 київських шкіл.
Встановлення скульптури, саме біля 11 павільйону ВДНГ - це символічне ' повернення Кита, адже саме тут, біля павільйону «Дари моря» з радянських часів до 90-х років знаходився інший кит — муляж Синього, основою якого був справжній 12-метровий скелет найбільшого ссавця планети.
Подивитися на кита можна щодня, але найкраще вечером, адже скульптура світиться і міняє колір в залежності від стану екології навколо. Інтерактивна підсвітка, підключена до Екосистеми моніторингу стану забруднення повітря та води, враховує кількість опадів, пори року, календарну дату, навіть фази місяця, пов'язані із рівнем припливів по всьому світу.