Мешканці київського мікрорайону Троєщина виявили величезну купу викинутих батарейок прямо посеред природної зони на Троєщині. Про це, зокрема, повідомили на Facebook-сторінці ініціативи «Батарейки, здавайтеся».
Як йдеться у повідомленнях, місцеві мешканці запримітили купу батарейок ще у минулі вихідні, а вже за тиждень, завдяки зусиллям небайдужих людей, Київкомунсервісу та громадських організацій, вдалося зібрати усі батарейки.
Активісти нарахували аж 300 кілограмів небезпечних відходів.
Як стверджують «Батарейки, здавайтеся», цю купу, швидш за все, утворили псевдопереробники батарейок. Це компанії, які за гроші або безкоштовно (заради репутаційної вигоди) збирають батарейки начебто на переробку. Однак потім вони просто викидають батарейки абикуди.
«Переробку цих батарейок оплатить Київкомунсервіс з коштів підприємства. Уже зібрані батарейки КП спільно з нами та [ГО] «Екологічні Інвестиції» направить на завод GreenWEEE, і ми сподіваємось що всі подальші поставки – будуть також виключно на гарантовану переробку», - написали «Батарейки, здавайтеся».
Водночас активісти стверджують, що зусиллями комунального підприємства навести лад з батарейками не вийде. Так, за останні п'ять років Київкомунсервіс зібрав лише 70 тонн батарейок, у той час як кияни придбали і викинули протягом цього часу 1625 тонн батарейок.
Тому активісти пропонують законодавчо покласти обов'язок з переробки батарейок на їхніх імпортерів і виробників.
Як ми повідомляли, активісти уже відправили 20 тонн батарейок на переробку до Румунії.