На Полтавщині у заповідному урочищі Куквин науковці закопали багато пакетів чаю, ось для чого

2 хв на прочитання03 Липня 2024, 23:50
У заповідному урочищі Куквин науковці закопали багато пакетів чаю

Це частина міжнародного наукового проєкту у співпраці з австрійськими науковцями.

На науково-пізнавальному каналі Лелека Грицько вийшло чергове відео з досліджень співробітників НПП «Пирятинський». Цього разу у випуску – як дослідники разом з другокурсницями-практикантами в межах національного природного парку, а саме – у заповідному урочищі Куквин … закопували чай.

Як з’ясувалося з відео, таким чином вони досліджують темпи розкладання органіки у лісовій підстилці. Через 3 місяці вони їх відкопають, щоб проаналізувати результати.

Це частина міжнародного наукового проєкту у співпраці з австрійськими науковцями, що стало уже світовим дослідженням.

Дослідження проводила асистентка кафедри екології та зоології Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Тетяна Тесьолкіна.

 «В цілому, це глобальні зміни клімату, які є дуже актуальними на всій планеті. І темпи розкладу лісової підстилки є одним із показників цих процесів. До того ж, глобальний цикл вуглецю та карбону, у якому лісова підстилка бере активну участь. Вона може бути або таким-собі депо з накопичення карбону, або, навпаки, брати участь у швидкому розкладанні», - пояснила вона.

Вона зауважила, що у різних лісах у залежності від дерев різна підстилка. Тому дослідження проводить у різних лісових масивах. А також про те, що близько 10 років тому вирішили у основу методики запропонували закладати саме чай, який п’ють люди.

«Його закладають у різний ґрунт, а далі дивляться на темпи динаміки його розпаду у різні періоди», - підсумувала Тетяна Тесьолкіна.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: