Зі зміною клімату вітчизняні фермери і садоводи стали ще більше експериментувати з новими культурами та рослинами. Відтепер, українці вирощують теплолюбиві хурму і ківі, висаджують мигдалеві сади та збирають врожай з екзитичних фруктів.
Фермер з Миколаївщини Олексій Нестеров вирощує незвичний для наших широт восковий гарбуз Бенінказа (Benincasa hispida). Овоч відомий тим, що може зберігатися до 3 років, без будь-яких особливих специфічних умов.
За словами Нестерова, дивний овоч він привіз з однієї з ферм у Китаю. На перший погляд овоч нагадував пластмасову копію продукту, адже на ньому є шар натурального воску.
"Чим старіший плід – тим більш товстий цей шар. За словами Лі (власника господарства) раніше аборигени зіскоблювали цей віск з гарбузів і робили з нього свічки. Завдяки цьому природному захисту, гарбузи можуть зберігатися до 3 років, без будь-яких особливих специфічних умов", — розповідає фермер.
Екзотична Бенінказа добре себе почуває і в Україні, пише seeds. За словами Нестерова, краще вирощувати такий гарбуз через розсаду. Між рядами має бути 70-100 см.Над грядками — опори, як для огірків. Плоди стиглого гарбуза овальні, довжиною 20-60 см і масою близько 5-15 кг.
"М’якоть плоду відрізняється від звичного нам українського гарбуза: у Бенінкази вона молочно-біла, солодка й дуже запашна. Плоди смачні як і повністю дозрілі, так і в недостиглому вигляді. Китайці використовують м’якоть як сечогінний, болезаспокійливий та жарознижуючий засіб", - розповів Нестеров.
Як говорить фермер, сире насіння теж можна їсти, – воно тонізує і гарантує довголіття. Деякі китайці використовують такий гарбуз в якості афродизіаку. Гарбуз можна варити, тушкувати, використовувати для приготування супів, смузі, консервувати, зацукровувати, він смачний в будь-якому вигляді.
До слова, на Одещині фермер збирає подвоєний врожай суниці і сам вдосконалює механічний процес.