Догори
Дати відгук

Українець по відео зібрав механізм, який дозволяє отримати подвійний врожай суниці (фото)

2 хв на прочитання09 Жовтня 2020, 12:20
Всі фото: uhbdp.org Всі фото: uhbdp.org
Поділитись:

Юрій Лагуза — досить відома постать на Одещині, особливо, серед фермерів. Адже він збирає  подвоєний врожай суниці і сам вдосконалює механічний процес.

Сім'я Юрія займається вирощуванням ягід вже другий десяток років.  І весь цей час фермер був у пошуку найбільш ефективної технології вирощування ягоди, пише uhbdp.org.

Кілька років тому Юрій Лагуза, подорожуючи по безкрайніх просторах Інтернет, відкрив для себе абсолютно новий підхід до вирощування суниці садової. Це була технологія «вирощування на буграх», про яку розповідали на своєму YouTube каналі німецькі фермери. Такий спосіб посадки більш ефективний, тому що навесні бугор швидше прогрівається та відрізняється більшою вологоємністю в порівнянні з грядкою.

Інноваційний спосіб вирощування передбачає використання складного та дорогого обладнання, яке одночасно, за один прохід, укладає в землю крапельну стрічку, формує бугор з грунту та вкриває його мульчуючою плівкою. Коштів на придбання такого обладнання не було, але нова технологія настільки заворожила Юрія, що він зважився на авантюру: самостійно виготовив основний механізм і пристосував його до роботи в парі зі своїм стареньким трактором. Допомогли досвід роботи механізатором, інженерна кмітливість та вмілі руки місцевих механіків.

Перший млинець не виявився комом! Оброблені за допомогою нового пристосування 20 соток експериментальної ділянки в перший же сезон дали врожай суниці садової майже в два рази(!) більший, ніж на ділянках, де використовувалася традиційна технологія. При цьому перший врожай зі своєї ділянки Юрій зібрав на два тижні раніше, ніж його сусіди.

Цього року Юрій за допомогою членів своєї сім'ї посадив суницю садову за технологією «вирощування на буграх» вже на 1 га орендованої землі, розташованої на острові в дельті Дунаю. Всі з нетерпінням чекають на весну та вірять, що їх суниця з'явитися на ринках Ізмаїла й Одеси однією з перших, і напевно буде найсмачніша.

Цілеспрямований фермер зазначає, що суттєвою допомогою на етапі становлення його господарства стала програма eVoucher від Проекту UHBDP. Програма дозволила родині Юрія заощадити значні кошти під час придбання крапельної стрічки, агроволокна, тепличної плівки та касет для розсадника, добрив та ЗЗР.

До слова, українці недоїдають м'яса, риби, фруктів та ягід.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.