Догори
Дати відгук

На Одещині в Дунай випустили тисячі червонокнижних осетрів

Масштабна екологічна акція відбулася з метою відновлення популяції рідкісних видів риб.

2 хв на прочитання3 години тому
Фото: Одеський рибоохоронний патруль Фото: Одеський рибоохоронний патруль
Поділитись:

У Міжнародний день біорізноманіття, 22 травня 2025 року, на території Дунайського біосферного заповідника в Одеській області відбулася масштабна екологічна акція — зариблення річки Дунай цінними осетровими видами, занесеними до Червоної книги України. Ініціатором заходу виступила Одеська обласна державна адміністрація спільно з Державним агентством меліорації та рибного господарства України, Всесвітнім фондом природи WWF-Україна та іншими партнерами.

У води Дунаю було випущено 18 000 молодих особин стерляді та 13 900 молодих особин осетра руського. Частина осетрів була випущена за підтримки WWF-Україна. Обидва ці види осетрових перебувають під міжнародною охороною та занесені до Червоної книги України, оскільки їх популяції стрімко скорочуються через браконьєрство, руйнування природних місць нересту та будівництво гребель.

Зариблення Дунаю осетровими має надзвичайно важливе екологічне значення, адже ці риби є одними з найдавніших мешканців річок, а їхнє збереження сприяє підтримці здорової екосистеми річки. Україна є учасником міжнародних програм зі збереження осетрових, і ця акція стала черговим кроком у рамках цих зусиль.

Мальків стерляді та осетра руського було вирощено в умовах Одеського осетринницького комплексу та вони мають доведене дунайське походження. Незважаючи на малий розмір, саме на цьому етапі розвитку риби мають найвищі шанси на адаптацію в природному середовищі.

Директор Одеського осетринницького комплексу Віктор Катречко наголосив, що це найбільше зариблення, яке проводиться спільно з партнерами в умовах війни, та висловив вдячність Одеській ОДА та WWF-Україна за підтримку. Він підкреслив, що осетрові є "парасольковим видом", охороняючи який, зберігається вся екосистема річки.

Керівниця напряму «Вода» WWF-Україна Оксана Коноваленко зазначила, що повернення осетрових у дику природу є не лише спробою зберегти біорізноманіття, а й важливим кроком до відновлення екосистеми Дунаю, однієї з останніх річок Європи, де ці червонокнижні види ще можуть вільно жити та розмножуватися.

Начальник Одеського рибоохоронного патруля Сергій Циганок підкреслив, що зариблення є лише першим етапом, і надалі основні зусилля будуть спрямовані на охорону територій, де випущено молодь осетрових, для запобігання незаконному вилову.

Частину коштів для зариблення фонду WWF-Україна надав волонтер та дослідник з Нідерландів Боб Крейкен, який вивчає питання збереження біорізноманіття та підтримує природоохоронні ініціативи в Україні.

Захід відбувся відповідно до Плану дій зі збереження осетрових риб в Україні на 2021–2030 роки та став продовженням багаторічної співпраці між регіональною владою, науковими установами та міжнародними природоохоронними організаціями.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото з відкритих джерел
Україна та Молдова відзначають Міжнародний день Дністра
2 хв на прочитання7 годин тому
Зображення згенеровано ШІ
Як старі валізи та сумки стають зірками ландшафтного дизайну — кілька ідей
2 хв на прочитання17 годин тому
На Одещині судитимуть директора деревообробного підприємства за контрабанду лісоматеріалів
На Одещині судитимуть директора деревообробного підприємства за контрабанду лісоматеріалів
1 хв на прочитанняВчора
Фото "УЗ"
Укрзалізниця продовжує ліквідовувати наслідки провалу земної породи для відновлення руху поїздів
1 хв на прочитанняВчора
Американські вчені пропонують лікувати малярію у комарів, щоб зупинити поширення хвороби
3 хв на прочитанняВчора
Зелена мозаїка міст і долин
4 хв на прочитанняВчора
Створюємо сад із вибухом контрастних кольорів: магія ландшафтного дизайну
2 хв на прочитанняВчора
Наслідки відчуваються в усьому світі: «Грінпіс» розкритикував ядерні випробування США у Тихому океані
3 хв на прочитанняВчора