Догори
Дати відгук

На Миколаївщині знищують скіфський курган зі скарбами у ньому (відео)

Археологи б'ють на сполох

2 хв на прочитання07 Листопада 2020, 07:30
Поділитись:

У селі Скобелеве Казанківського району, що на Миколаївщині, невідомі люди почали незаконні розкопки кургану, який належить до Висунської групи царських скіфських поховань. На місці кургану залишився котлован глибиною 15 метрів та тонни свіжого ґрунту.

Учасники громадської організації “Бузький гард” 4 листопада 2020 року прибули до Скобелевого за анонімним повідомленням місцевих жителів про нелегальні розкопки. Повідомляє "Суспільне".

“Такого масштабу і свавілля я не бачив ніколи. Це царські скіфські кургани розміром 10 метрів. А вже масштаби самого руйнування – мені ні з чим порівняти. Це наче частина метеориту впала на землю. Це вісім, майже дев'ять метрів, глибина котловану і більше 20-ти метрів по своєму діаметру”, ‒ каже археолог Олександр Смирнов.

За словами очевидців, на місці події були представники охоронної фірми. Як потім пояснювали поліції, вони охороняли техніку. У лісосмугах поруч був облаштований польовий табір. Уже біля котловану до археологів підійшов чоловік, представився колишнім співробітником СБУ.

“Візуально 20 людей. Десять людей були з охоронної фірми ТОВ "Варта Міста". Вони сказали, що приїхали з міста Одеси. Інші нас побачили, зрозуміли, що ми археологи, то зібрались та поїхали”, ‒ каже член ГО “Бузький Гард”, студент-археолог Євген Сватенко.

За словами місцевих жителів, розкопки почалися ще влітку, тоді до кургану звозили важку техніку. Землі, де розташований курган, розпайовані, належать орендаторам, хто вони – невідомо.

У липні за фактом проведення незаконних розкопок вже відкривали кримінальну справу, тоді була нібито заарештована техніка. Слідство триває. У вересні знову там почали копати. У поліції говорять, що по цій справі відкрите кримінальне провадження за статтею 297 – наруга над могилами.

За словами Олександра Смирнова, люди хочуть знайти щось на кшталт скіфської пекторалі – царської прикраси. Адже її знайшли в подібному кургані. Олександр Смирнов розповідає, 5 листопада в Києві мало відбутись засідання в інституті археології, де вирішували, що робити далі з незаконними розкопками такого масштабу, а також готували звернення до Міністерства внутрішніх справ.  

Нагадаємо, у покинутому Чорнобилі знайшли унікальні пам'ятки старовини.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.