На місці Каховського водосховища виросте унікальний ліс - академік НАН України

2 хв на прочитання9 годин тому
На місці Каховського водосховища за 20 років виросте унікальний ліс | Наслідки війни для довкілля України

Для відновлення соснових лісів потрібно не менше 50-70 років.

Внаслідок російської агресії в Україні постраждало понад 3 млн гектарів лісу, а майже 20% території країни заміновано. Відновлення природи після бойових дій займе десятки років, але на місці Каховського водосховища вже формується унікальна екосистема. Про це розповів академік НАН України, еколог і геоботанік Яків Дідух в інтерв'ю РБК-Україна.

За словами вченого, вербові ліси, які почали активно рости на місці осушеного Каховського водосховища, вже за 20 років можуть сформувати найбільший у Європі вербовий масив, надзвичайно цінний з екологічної точки зору.

"Були прогнози, що там будуть пилові бурі, але цього не сталося, бо почала рости верба. Водосховище знищили у червні, якраз тоді верба давала насіння і воно рясно проросло", — пояснив академік.

Яків Дідух наголосив, що відновлення повністю знищеного Серебрянського лісу та пошкоджених соснових борів на крейдяних схилах Сіверського Дінця у національному парку "Святі Гори" буде значно складнішим процесом. Для відновлення соснових лісів потрібно не менше 50-70 років.

"Природна рослинність не відновиться до попереднього типу. Відновити насадження можна, але це дуже дорого і це вже будуть інші ліси, бо на них впливатимуть зміни клімату", — додав вчений.

Окрім прямих наслідків бойових дій, природа України зазнає змін через глобальне потепління. Підвищення середньорічної температури на 2-2,5 градуса, яке може статися після 2050 року, стане катастрофою для близько 30% природних екосистем України.

Академік також звернув увагу на зникнення деяких видів рослин, які раніше росли в Україні: "У Червоній книзі зараз близько 600 видів судинних рослин. Серед них є такі, які в 1930-х роках були відомі на території України, але вже зникли".

Екологи розробляють методики оцінки збитків для природних екосистем, щоб їх можна було використовувати для репарацій у міжнародних судових інстанціях та для прогнозування подальших наслідків впливу воєнних дій на довкілля.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: