Китай вдало конкурує за панування у космосі та за вивчення Марсу. Відтак, окрім Марсоходу Perseverance («Наполегливість»), який Національне космічне агентство США запустило в липні 2020 року, на Марсі відтепер перебуває ще й китайський марсохід «Чжуронг».
Марсохід здійснив успішну посадку на Марсі, завдяки чому КНР стала другою країною після США, яка має змогу досліджувати цю планету безпосередньо.
Як повідомляє Сіньхуа, космічна місія «Тяньвень-1», яка складається з орбітального апарата, посадкового модуля і марсохода, стартувала 23 липня 2020 року. Космічний корабель майже сім місяців летів до Марсу і витратив більш як два місяці на вивчення потенційних місць для посадки.
Шестиколісний планетохід «Чжуронг», який живиться за допомогою сонячних батарей і важить близько 240 кілограмів, буде залишатися в посадковому модулі для діагностичних тестів протягом кількох днів, перш ніж розпочне пошуки ознак життя на Марсі.
Нагадаємо, 18 лютого американська космічна орбітальна станція Perseverance доставила на орбіту Марса унікальний експериментальний прилад — «MOXIE» Mars Oxygen ISRU Experiment (Марсіанський кисень, абревіатура ISRU означає «In situ», тобто кисень, продукований «на місці»), що вперше спробує отримати О2 з атмосфери іншої планети.
На Землю надійшло перше відео червоної планети, яке надіслав марсохід, а також Perseverance записав звуки руху Червоною планетою (відео).