Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • На Львівщині три громади запустять велосипедний маршрут "Велобескиди" (ФОТО)

На Львівщині три громади запустять велосипедний маршрут "Велобескиди" (ФОТО)

Основна ідея - розвивати активний туризм.

2 хв на прочитання07 Жовтня 2021, 18:41
Фото: ЛОДА Фото: ЛОДА
Поділитись:

У Львівській області наразі реалізовується туристичний проєкт «ВелоБескиди». Проєкт має об’єднативелодоріжками три прикарпатські територіальні громади: Трускавецьку, Бориславську та Східницьку. Про це повідомляє управління туризму і курортів Львівської ОДА.   

«Реалізація цього проєкту забезпечить розвиток велосипедних маршрутів, які будуть універсальними для використання як професіоналами, так і аматорами. Окрім велосипедистів, це стосується також інтересів й потреб пішохідних туристів. Та найважливішим завданням проєкту «ВелоБескиди» є об’єднання трьох громад, на території яких прокладені нові маршрути. У процесі експлуатації туристичних шляхів вони будуть взаємодіяти в інтересах туристів», – зазначив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Фото: ЛОДА

Завдання проєкту «ВелоБескиди» полягає в тому, щоб розвивати та популяризувати активний туризм, здоровий спосіб життя. Його мета – прокласти та розбудувати велосипедну інфраструктуру так, щоб створити безпечні умови для туристів, які здійснюють свої мандрівки гірськими територіями Львівської області. Водночас проєкт має на меті підвищити екосвідомість людей.

Стартувала реалізація місяць тому, зараз на об’єкті тривають роботи з будівництва пішохідно-трекінгових та велосипедних маршрутів. Разом з тим триває процес подачі заявки щодо отримання дозволу на нове будівництво оглядової вежі.

Фото: ЛОДА

Проєкт «ВелоБескиди» реалізується коштами Державного бюджету через субвенцію Державного фонду регіонального розвитку. Його кошторисна вартість 11,8 млн гривень. Після реалізації проєкту на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця буде 12 сучасних об’єктів туристичної велосипедної та пішохідної інфраструктури.

Фото: ЛОДА

«Це сприятиме сталому розвитку та економічному зростанню гірських територій, збереження природних ресурсів, активізації підприємницької ініціативи, розвитку малого та середнього туристичного бізнесу, збільшенню зайнятості місцевого населення, зростанням надходжень до бюджетів та підвищенням якості життя», – наголосила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака.

Велошлях №1 від м. Борислава по горі Буковиця до кінцевої точки – гори Цюхів Верх – орієнтовною завдовжки складе 6,34 км. Це одна вершина у Сколівських Бескидах та найвища точка Орівської скиби. На горі Цюхів Верх облаштують 15-метрову оглядову вежу, звідки відкриється панорамний краєвид околиць.

Нагадаємо, що на Херсонщині прокуратура відсудила ландшафтний заказник «Станіславський».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost
Перехід на сіль зі зниженим вмістом натрію зменшує ризик інсульту
2 хв на прочитання28 хвилин тому
Скандал у школі: "першачки" розповіли батькам, що їх класна керівник п'яна
1 хв на прочитання3 години тому
Всесвітній день хребта: кілька простих порад для здорової спини
2 хв на прочитання4 години тому
Хірург-онколог розповів чи існує зв'язок між мобільним телефоном та онкологічними захворюваннями
2 хв на прочитання5 годин тому
Зафарбувати сивину недостатньо: що виказує наш вік
2 хв на прочитання6 годин тому
Дива агрономії: фермер з Одещини придумав як вирощувати капусту та економити на поливі
1 хв на прочитання7 годин тому
Всесвітній день алерголога: цифри жахають, але прогноз втішний
3 хв на прочитання8 годин тому
10 простих кроків до здорового харчування, що допоможуть покращити метаболізм
4 хв на прочитання9 годин тому