Догори
Дати відгук

На Львівщині селяни повстали проти вирубки лісів і лісгоспів

На території населеного пункту лісгосп безконтрольно вирубає дерева, а люди бояться паводків через зникнення дерев.

2 хв на прочитання29 Березня 2021, 16:26
Фото LMN — на території населеного пункту лісгосп безконтрольно вирубає дерева Фото LMN — на території населеного пункту лісгосп безконтрольно вирубає дерева
Поділитись:

Напередодні у селі Спас Старосамбірської ОТГ на Львівщині місцеві мешканці провели громадські збори. Усе — через рубки лісу, які заплановані на території села найближчим часом. Йдеться про великі масиви лісу, повідомляє LMN.

«Наше село часто потерпає від паводків. Ліс, який залишився, наш єдиний порятунок. А зараз хочуть ще й це вирубати. Мешканці нашого села проти. Ми стежимо у соціальних мережах за тим, як все відбувається в інших ОТГ. Є спроби налагодити діалог громад із лісгоспами, а нашої думки ніхто не питає. Інші ОТГ намагаються якщо не повністю зупинити рубки, то перевести їх в легальне поле, аби громада хоча б мала змогу поповнювати бюджет із цього. У нас же, на жаль, все не так. Тому ми вирішили не чекати рішення керівництва ОТГ, а зібратись і щонайменше спробувати зупинити свавілля лісників у своєму селі», — обурюється місцева мешканка Марія.

У селі додають: ліс вивозять великі машини, через що постійно нищаться дороги. Ремонт наразі ніхто робити не збирається.

На громадських зборах вирішили заборонити будь-які рубки лісу Старосамбірським «Галсільлісом» та Старосамбірським Держлісгоспом у селі Спас і його околицях. Ініціативна група мешканців після зборів також пройшлась домівками села. Зібрали 206 підписів. Звернення адресували до Львівської ОДА, обласної ради, Самбірської ОДА та райради, Старосамбірської громади та лісових підприємств.

«Ми хочемо почути відповіді на прості питання: скільки лісу було посаджено в нашому селі і його околицях, за останні п’ять років і скільки кілометрів комунальних і лісових доріг було відремонтовано в нашому селі за останні п’ять років, скільки сплачено коштів до місцевого бюджету. І чому так лісоруби накинулися на Спас — тому що інші їх проганяють чи може хтось лобіює? Коли керівництво лісгоспів надасть чіткі відповіді на ці запитання, а також зобов’яжеться працювати в нашому селі винятково в законній площині, ми готові повернутись до діалогу», — зазначає Марія.

На території Старосамбірського району два села прийняли рішення, що регламентує порядок ведення лісового господарства на території населених пунктів. Усього на Львівщині таке рішення прийняли вже п’ять громад.

Тим часом в Україні за вихідні сталося кілька сотень пожеж сухої трави, вчинених людьми (відео, фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.