Середа, 21 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

На косі Ляпіна знайшли тисячі мертвих медуз (фото)

2 хв на прочитання22 Вересня 2020, 09:31 195
Фото: Viktoriia Savitska Фото: Viktoriia Savitska
Поділитись:

Цього року протягом літнього морського сезону кількість новин та фото з навали медуз на узбережжя України зашкалювало. Через аномальні погодні умови пляжі Азовського та Чорного морів були всіяні медузами, в тому числі і небезпечними медузами- корнеротами.

Наразі у соцмережі Facebook з'явилися фото і відео  мертвих медуз, яких викинуло на берег Азовського моря. Явище досить моторошне.

Фото: Viktoriia Savitska

Коса Ляпіна, поблизу Маріуполя – стала свого роду пасткою для кількох тисяч медуз, що дрейфували по Азовському морю. Очевидиця величезної кількості медуз на косі – Viktoriia Savitska стверджує, що на громадських пляжах мертвих медуз намагаються прибирати, проте на дикому – їх дуже багато.

Фото: Валентина Троян

Очевидці та місцеві мешканці говорять, що мертві медузи висихають під променями сонця.  Проте, до того часу поки вони висихають в повітрі стоїть дуже неприємний запах.

Як пише omore.city, фактично, наслідком такого великого "цвинтаря" медуз є їхня природна смерть та буря чи потоки води, які не дали трупам спуститись на дно, де ми б ніколи їх не бачили і навіть не підозрювали про такі масштаби.

"За звичайних обставин медузи вмирають і "тонуть", а на дні їхні рештки стають поживою для інших жителів моря. Проте, коли море неспокійне, а популяція медуз виходить за рамки балансу – значні групи просто викидає на берег, створюючи неприємності для пляжів та туристів", - ідеться у виданні.

Додамо, у Бердянську утворився "острів" з медуз.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко