На Івано-Франківщині з'явилася племінна пасіка

2 хв на прочитання29 Грудня 2020, 09:48

Таке визнання — великий успіх.

Виробництво меду — непростий процес, який потребує професійних знань у бджільництві, застосування сучасних екологічних технологій. Для споживача головним показником щодо харчових продуктів і, в тому числі, меду є показники безпечності, адже в меді можуть бути пестициди, що ними обробляють сільськогосподарські угіддя аграрії, або антибіотики, що містяться у ветеринарних препаратах, якими лікують бджіл пасічники.  

Пасіка сільського обслуговуючого кооперативу «Селекціонер» у селищі Войнилів Калуського району отримала статус племінної, пише  golos.com.ua. 

«Упроваджуємо програму «Селекція та збереження карпатських бджіл». Статус племінного господарства важливий тим, що пасіка має право селекції бджіл, утримання селекційного матеріалу та його розповсюдження, а також становить генофонд країни», — акцентує Ярослав Муха.

Завдяки високогірному облітнику «Ґорґани», який розташовано в Рожнятівському районі — в Карпатах на висоті понад 1000 м над рівнем моря, заготовлено багато селекційного матеріалу. Разом зі співзасновниками кооперативу — дружиною Наталією і сином Володимиром, та пасічниками з різних регіонів проводили спостереження, що лягли в основу подальших експериментів. 

У партнерстві із закордонними колегами реалізують наступний етап розвитку програми «Селекція та збереження карпатських бджіл» — для покращення чистоти популяції цих комах працюють над створенням ізольованого расового облітника в Галицькому районі.

«Важливо, що маємо підтримку столичного Інституту бджільництва імені Прокоповича. Разом із науковцями беру участь у підготовці змін до чинного закону про бджільництво, що морально застарів. Залучатимемо народних депутатів до затвердження цих змін у Верховній Раді», — підсумовує Ярослав Муха.

А лікарі назвали ідеальний час, щоб їсти фрукти. 

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: