Сонця більшає з огляду на температурні рекорди, тож і використовувати сонячну енергію все більше можливостей. Крім того, зелені технології працюють на користь людині без псування природи та довкілля.
Так, протягом 2021–2022 років у Хмельницькій області планується ввести в експлуатацію 41 сонячну електростанцію загальною потужністю приблизно 325 МВт, повідомляє ecotown.
У цілому за 2020 рік в області запустили 30 сонячних електростанцій та одну мікрогідроелектростанцію загальною потужністю приблизно 120 МВт. На кінець 2020 року в області діяло 33 малих ГЕС і 66 СЕС загальною потужністю приблизно 334 МВт.
Крім цього, не менш важливою є галузь енергетики, заснована на використанні біопалива, яке виробляється з біомаси. Зокрема, будівництво біогазової установки з комплексного виробництва електроенергії з біогазу на теренах Теофіпольського району. Підприємством ТОВ «Теофіпольська енергетична компанія» залучено кредитні ресурси ЄБРР на будівництво біогазової установки для комплексного виробництва електроенергії. Сировиною вироблення електроенергії з біогазу є відходи тваринницьких підприємств (свиноферм), жому бурякового, силосу. Загальна потужність комплексу становить 26,1 МВт.
Загалом торік із відновлювальних джерел енергії вироблено 502,2 млн кВт*год. електроенергії (336,3 млн кВт*год. у 2019 році), з них: малими гідроелектростанціями — 15,1 млн кВт*год.; сонячними електростанціями — 357,1 млн кВт*год.; біогазовими установками — 130,0 млн кВт*год.
Нагадаємо, на українських ГЕС і ГАЕС установлять сонячні панелі потужністю 63,9 МВт.