Догори
Дати відгук

На Грибовицькому полігоні бурять свердловини: до кінця року тут працюватиме станція дегазації

Сума приватних інвестицій у проєкт перевищує 16 млн грн.

2 хв на прочитання08 Червня 2021, 14:21
На Грибовицькому полігоні бурять свердловини: до кінця року тут працюватиме станція дегазації На Грибовицькому полігоні бурять свердловини: до кінця року тут працюватиме станція дегазації
Поділитись:

Сумновідомий і трагічний полігон має пройти повну реконструкцію та згодом тут проходитиме переробка метану. Для вирішення проблеми із сміттєвим полігоном львівська влада вирішила  облаштувати тут станцію дегазації, інформує Четверта студія.

«Процес відбувається у межах технічної рекультивації, яка триває на звалищі. Передбачається, що станція запрацює до кінця року. На ній перероблятиметься метан. У результаті генеруватиметься електроенергія. Наразі спеціалісти «Кліар Енерджі» почали буріння свердловин», — зазначає директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

Тим часом станція дегазації на Грибовицькому полігоні стане 15-ою станцією, яку облаштовують спеціалісти компанії «Кліар Енерджі». Наразі такі станції облаштовані в Харкові, Хмельницьку, Білій Церкві, Івано-Франківську, Тернополі, Дніпрі та на найбільшому полігоні ТПВ України — Дальницьких кар’єрах (біля Одеси) та в інших містах України.

За словами головного інженера «Кліар Енерджі» Івана Самусенка, протягом двох місяців на полігоні буритимуть свердловини та прокладатимуть труби.

«Ними звалищний газ буде надходити на станцію дегазації. Вже у двигуні внутрішнього згорання доставлений із полігону метан утилізовуватиметься. Тим часом енергія, виділена внаслідок згорання, буде спрямована на генерацію електрики. Планована потужність станції на Грибовицькому полігоні становитиме до 500 кВт/год.», — розповів Іван Самусенко.

Відомо, що звалище твердих побутових відходів (ТПВ) поблизу села Великі Грибовичі (Жовківський район Львівської області) функціонує з 1959 року. Перебуває на балансі Львівської міської ради. Його обслуговуванням займається ЛКП «Збиранка». Термін експлуатації сміттєзвалища мав завершитися через 25 років після створення, однак його продовжували використовувати. 

Нагадаємо, п’ять років тому — 30 травня 2016 року — у Львові сталася Грибовицька трагедія. Під час гасіння пожежі, що виникла на полігоні, частина сміттєзвалища обвалилася. Тоді загинули четверо осіб. 

До слова, позбавлений ліцензії горе-утилізатор із Львівщини продовжує працювати з небезпечним COVID-сміттям. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко