Догори
Дати відгук

На дешеву лохину розраховувати не варто

2 хв на прочитання05 Липня 2020, 21:45
Image by Jill Wellington from Pixabay Image by Jill Wellington from Pixabay
Поділитись:

Незважаючи на те, що багато українських виробників лохини побоювалися суттєвого падіння цін на ягоди через пандемію коронавірусу та зниження купівельної спроможності населення, ціни на лохину залишаються на доволі високому рівні. Про це пише Agravery.com.

«На сьогоднішній день гуртові ціни на лохину на неорганізованих, стихійних ринках коливаються в діапазоні 210−240 грн/кг, а якісна, сертифікована ягода реалізовується починаючи від 260 до 300 грн/кг. Для порівняння, в аналогічний період минулого року лохина пропонувалася приблизно в тому ж ціновому діапазоні, що і на початку липня 2020 року», — розповідає Наталія Пукшин, СЕО компанії «Блу Беррі».

Варто додати, що цьогоріч сезон місцевої лохини розпочався на 7−12 днів пізніше ніж у 2019 році, а пропозиція української ягоди залишається невисокою, через втрати, які понесли виробники внаслідок несприятливих погодних умов навесні та на початку літа.

«Весною було зафіксовано відразу декілька хвиль заморозків, після яких деякі фермери говорили про втрату 50% врожаю, а низька температура повітря в травні та перші дні червня затримали сезон дозрівання ягід щонайменше на тиждень», — пояснює Наталія Пукшин.

Однак, незважаючи на збитки через погодні катаклізми, виробники «оптимістично» оцінюють перспективи цього сезону. Для нас же це значить, що дешевої лохини не буде.

«Тим не менш, ми оптимістично оцінюємо стан справ, і вважаємо, що споживання лохини буде зростати. Більше того, на прикладі черешні та суниці садової, ми бачимо, що виробникам, які цього сезону можуть запропонувати продукт високої якості, вдається утримати ціни на достатньо високому рівні — в середньому в півтора рази вище ніж роком раніше», — зауважує СЕО компанії «Блу Беррі».

Також ми писали про фрукт, який дорожчає найшвидше.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.