Мешканець Вертіївської громади Сергій Овсієнко, тренер із вільної боротьби та директор культурно-спортивного комплексу, вирішив потішити своїх вихованців і мешканців села та залив величезну ковзанку, яку місцеві прозвали «вертіївським Буковелем».
Як пише cheline.com.ua, вона розташована поруч із спортзалом, де Сергій займається з дітьми вільною боротьбою.
«Три роки тому відкрили секцію боротьби у Вертіївці. Відтоді і почали виникати різні ідеї. Морози побачили та вирішили спробувати. Шукаємо, чим дітей розважати. Земля під ковзанку розташована поруч зі спортзалом. Нам свій город віддала секретар сільської ради Марина Мороз. Ми замовили грейдер, із цим нам допоміг сільський голова. Тож ділянку розчистили грейдером, попросили пожежників, аби вони нам допомогли. І ось упродовж тижня, може довше, кожні 5–6 годин лили туди воду. Загалом вилили туди понад 100 тонн води», — розповів Сергій Овсієнко.
Над створенням ковзанки працював лише він і пожежники. Зазначає, що цього року робили без досвіду, тому під низ не поклали клейонку і дуже багато води одразу пішло в землю. Однак наступного року обіцяє зробити ще краще, ніж цього. Цікаво, що ковзани для діточок Сергій купив власним коштом і дає напрокат абсолютно безкоштовно.
«Ковзани можна взяти в оренду на місці, але в нас принципово безоплатна оренда. Спочатку вирішив зробити ковзанку, а потім зрозумів, що тут, у селі, мало того, що зими давно не було, тож мало хто ковзани купував. І можливість не в усіх є. Тому вирішив, аби наша праця не була даремна, зайшов на сайт продажу — і всі ковзани, що були в Ніжині, скупив. Ковзани купив за власні кошти і тепер вони у нас, у спортзалі, дітки приходять і беруть кататися», — розповідає Сергій Овсієнко.
Зараз серед планів — придбати ковзани і для дорослих, аби якомога більше залучати до активного відпочинку всіх охочих. Тим паче, що, за словами Сергія, у спортзалі поруч для всіх охочих готові чай, мед, лимон та імбир. Тож у будь-яку мить можна зайти та погрітися в такі морози.
До слова, на високогір'ї Закарпатської області очікується значна сніголавинна небезпека (3-й рівень).