Догори
Дати відгук

На Буковині жінкам-медикам доводиться на руках переносити пацієнтів з коронавірусом (відео)

Працівниці лікарні без захисних костюмів контактують із хворим.

2 хв на прочитання29 Жовтня 2020, 17:38
Поділитись:

Попри гучні заяви посадовців та експертів, стан медични закладів та їх готовність до пандемії залишає бажати кращого. І поки в Україні на COVID-ні гроші зніматимуть серіали, жінкам-медикам доводиться самотужки на руках переміщати пацієнтів з коронавірусом. Без захисних костюмів.

Така принаймні ституація у Чернівецькій обласній лікарні, повідомляє "Українська правда".

Водночас працівниці лікарні без захисних костюмів контактують із хворим. Пояснюють все тим, що вже вже перехворіли на COVID-19, а костюми не захищають, 

 "З-за дерев’яних дверей двоповерхової будівлі шестеро жінок виносять чоловіка на цупкій помаранчевій тканині.  П’ятеро з них – працівниці лікарні, шоста – його дружина. Три кисневі подушки час від часу вислизають з рук жінок. Притримуючи лівою рукою кисневу маску, чоловік голосно стогне – від задухи. За кілька секунд його кладуть на каталку, що стоїть за три метри від дверей. Її не можуть підігнати ближче, бо біля будівлі ремонт", — йдеться у репортажі видання.

Так викладача місцевого університету переміщали з інфекційного відділення до реанімації.

У коментарі "Суспільному" головний лікар обласної лікарні Сергій Цинтар пояснив, що будівлі медзакладу старі та не пристосовані для транспортування. Відтак з деяких приміщень немає можливості вивезти пацієнта на каталці. За словами Цинтара, спершу виносять на носилках, а вже опісля використовують каталку, щоб довезти до приміщення іншого відділення.

Утім, складність переміщення пацієнтів між відділеннями — не єдина проблема у лікарні. Зокрема, в інфекційному відділенні, одному з двох, де лікують пацієнтів з COVID-19, немає душу та кімнати відпочинку для лікарів.

"Мені соромно, коли пацієнти питають – чому у вас немає гарячої води? Соромно за наші умови, за нашу ванну кімнату", — розповідає завідувачка інфекційного відділення Валентина Миндреску.  

Як відомо, в Україні станом на 29 жовтня лабораторно підтверджено 370 417 випадків COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.