Ми маємо подякувати SARS-CoV-2, як і іншим вірусам – бактеріолог

2 хв на прочитання23 Травня 2021, 12:45

Віруси – необхідна частина нашого життя

Бактеріолог Анна Мельник вважає, що варто переглянути своє ставлення до вірусів. Про це вона розповіла у своєму коментарі GreenPost.

«Не можна ставитися до вірусів як до ворогів, не можна з ними боротися, не можна оголошувати їм війну – тому що переможуть віруси.

 

Тому що це не вони живуть із нами, а ми з ними. Скільки тисяч років триває історія людства – і скільки мільярдів років історія вірусів? Вони розумніші, вони сильніші», – говорить Анна Мельник.

Бактеріолог нагадує: вірус «балансує» на межі живої та неживої природи, це перехідна стадія. Деякі функції живого організму – наприклад, розмноження – він може виконувати лише перебуваючи у живій клітині.

«Геном людини практично розшифрували – точніше, люди думають, що розшифрували його – і за даними генетиків від 7 до 30% генетичної інформації у нашій ДНК належить вірусам.

 

Можна сказати, що це вірусні хвости. Так звані вірусні інфекції – це насправді процес перезавантаження нашого організму. Вони сприяють змінам у нашій ДНК, допомагаючи їм пристосуватися до змін у довкіллі. Саме тому ми маємо бути їм вдячні», – розповідає Анна Мельник.

Бактеріолог наголошує: останні півтора роки попит на інформацію про віруси значно зріс, але якщо людина не вивчала мікробіологію та бактеріологію, то й гадки не має, яка кількість патогенної флори – реально патогенної – нас оточує.

«Збудники правцю (того самого, яким нас періодично лякають) живуть у нашому кишківнику – і ми здорові; туберкульозною паличкою нас заразили практично всіх у пологовому будинку, вона циркулює в нашій крові, і реакція Манту виявляє, скільки її в нас бродить – а ми живі і здорові. Чому так? Це відбувається завдяки реакції імунної системи. А коронавірус допомагає її трішки перезапустити», – пояснює Анна Мельник.

Бактеріолог підкреслює: за все потрібно платити, і наш розвинутий супермозок також має свою ціну – ми дорослішаємо дуже довго.

«Якщо теля в місяць вже може жити саме, то дитина і в п'ять років ще зовсім безпорадна. 

Ми живемо довго, досить довго. І, щоб не змінювати природу людини, швидко змінюючи покоління, як у мишей, потрібно вносити правки під час життя. Для цього й потрібні зустрічі з вірусами»,
– говорить Анна Мельник.

 

Раніше ми розповідали про три плюси перехворювання на COVID-19.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: