Можлива наступниця Шмигаля: хто така Юлія Свириденко і що чекає на неї у кріслі прем'єра

3 хв на прочитання14 Липня 2025, 21:55
Юлія Свириденко. Фото з відкритих джерел

Стрімкий кар'єрний зріст Свириденко у великій політиці почався у 2019 році з посади заступниці міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

В українських політичних колах та медіа активно обговорюється можлива зміна голови уряду. Головною кандидаткою на посаду прем'єр-міністра, яку наразі обіймає Денис Шмигаль, називають першу віцепрем'єр-міністерку — міністерку економіки Юлію Свириденко. За даними ЗМІ, Президент Володимир Зеленський вже запропонував їй очолити Кабінет Міністрів.

Хто така Юлія Свириденко?

Юлія Свириденко народилася 25 грудня 1985 року в Чернігові. Здобула ступінь магістра в Київському національному торговельно-економічному університеті за спеціальністю «Менеджмент антимонопольної діяльності». Свою кар'єру вона починала у приватному секторі, працюючи на різних економічних посадах.

Її шлях у державне управління розпочався у 2015 році в рідній Чернігівській області, де вона спочатку була радницею голови ОДА, а згодом очолила Департамент економічного розвитку. У 2018 році тимчасово виконувала обов'язки голови Чернігівської ОДА.

Кар'єра у великій політиці

Стрімкий кар'єрний зріст Свириденко у великій політиці почався у 2019 році з посади заступниці міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Вже у 2020 році вона стала першою заступницею міністра, а наприкінці того ж року була призначена заступницею керівника Офісу Президента України. На цій посаді вона опікувалася економічним блоком та зв'язками з інвесторами.

З 4 листопада 2021 року Юлія Свириденко обіймає одну з ключових посад в уряді — першого віцепрем'єр-міністра та міністра економіки України. Вона є однією з головних публічних осіб економічного блоку уряду, відповідаючи за програми підтримки бізнесу, залучення інвестицій та міжнародну економічну співпрацю.

Задачі та пріоритети на новій посаді

Якщо призначення відбудеться, перед Юлією Свириденко як головою уряду постане низка надскладних завдань, визначених умовами війни та потребами відновлення. Судячи з її нещодавніх заяв та пріоритетів, визначених Президентом, її діяльність буде зосереджена на кількох ключових напрямках:

  1. Зміцнення економічного потенціалу: Це включатиме подальшу дерегуляцію, підтримку національного виробника (зокрема, через програму "Зроблено в Україні"), створення сприятливих умов для залучення приватних інвестицій у відбудову та розвиток експорту.
  2. Масштабування виробництва власної зброї: Розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу є питанням національного виживання. Уряд під її керівництвом має забезпечити максимальне сприяння, довгострокові контракти та фінансування для виробників зброї.
  3. Розширення програм підтримки громадян: Йдеться про чіткі та ефективні інструменти соціальної підтримки для населення, ветеранів та їхніх родин, а також внутрішньо переміщених осіб.
  4. Забезпечення стійкості держави: Насамперед це стосується фінансування Сил оборони та безпеки, а також стабільної роботи енергетичної системи та критичної інфраструктури.

Очікується, що уряд під керівництвом Юлії Свириденко матиме виразний технократичний характер з акцентом на економічний прагматизм та ефективне управління державними ресурсами. Головним викликом для неї стане пошук балансу між потребами оборони, соціальними зобов'язаннями та стимулюванням економічного зростання в умовах війни.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: