Може початися до 40 років і не гарантує, що вагітність не настане: чого більшість людей не знає про клімакс

2 хв на прочитання09 Вересня 2023, 00:36
Продукты, которые сохранят здоровье и красоту

Повністю відмовлятися від контрацепції не варто навіть після настання менопаузи.

Клімакс — це нормальний етап жіночого життя, але навколо нього існує багато міфів. Телеграм-канал «Медикість яка!» спростував три з них.

Міф 1. Після початку клімаксу завагітніти вже не можна

Це не зовсім так. Хоча у перименопаузі здатність зачати зменшується, шанс усе одно залишається. Щоби точно не завагітніти, потрібно використовувати протизаплідні засоби, доки не настане «гарантована» менопауза, тобто з останнього місячного мине мінімум рік.

Однак повністю відмовлятися від контрацепції не варто навіть після настання менопаузи. Ризик отримати захворювання, що передається статевим шляхом при незахищеному сексі з новим/непостійним партнером усе одно залишається.

Міф 2. Що раніше розпочати статеве життя — то раніше почнеться клімакс

Вік початку статевого життя ніяк не впливає на настання клімаксу. Час початку менопаузи визначає генетика: менопауза у жінки настане приблизно у тому віці, як і в її матері.

Науковцям відомий лише один зовнішній фактор, що не залежить від спадковості, здатний наблизити менопаузу, — це куріння. У середньому, місячне у жінок-курців припиняються на 2 роки раніше, ніж у однолітків, що не курять.

Міф 3. Клімакс може розпочатися лише після 40 років

Середній вік настання клімаксу — після 45 років. Але трапляються випадки передчасного клімаксу. Припинення менструацій у період із 30 до 40 років називають «передчасною недостатністю яєчників» — захворювання, яке потрібно лікувати. Причинами може бути генетика, перенесені захворювання, хірургічні операції чи деякі види медикаментозного лікування.

Фолікули, що містять майбутні яйцеклітини, закладаються в організмі ще до народження дівчинки під час її внутрішньоутробного розвитку. Кількість фолікулів зумовлена генетично й обмежена. У фолікулах виробляються головні жіночі статеві гормони: естрогени та прогестерон. З того часу, як у дівчинки почнеться перша менструація, вони починають щомісяця витрачатися, доки їхня кількість у яєчниках майже зовсім не вичерпається.

Також ми розповідали, як «упізнати» клімакс — 4 найгірші симптоми.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: