Морський експорт нафти з РФ впав до мінімуму за 16 місяців

2 хв на прочитання09 Січня 2025, 18:40
Експорт російської нафти досяг найнижчого рівня з серпня 2023 року. Фото Bloomberg

Найбільше падіння спостерігається в портах західної частини РФ, зокрема в Усть-Лузі, де обсяги перевалки скоротились на 25%

Морський експорт російської нафти суттєво знизився, особливо через скорочення поставок із західних портів. Експерти пов'язують це зі збільшенням внутрішньої переробки та можливим перенаправленням потоків до східних портів.

Морський експорт сирої нафти з Росії досяг мінімального рівня з серпня 2023 року, повідомляє Bloomberg. Порівняно з жовтневим піком обсяги поставок скоротились на 540 000 барелів на день.

Найбільше падіння зафіксовано в портах західної частини Росії. Зокрема, в Усть-Лузі за чотири тижні до 5 січня обсяги перевалки нафти впали на 25% порівняно з кінцем жовтня. В останні десять днів грудня було скасовано щонайменше п'ять вантажів. Тенденція триває і в січні – кількість відвантажень за перші десять днів місяця скоротилась удвічі порівняно з груднем.

Експерти називають кілька причин зниження експорту:

- Збільшення обсягів переробки на російських нафтових заводах

- Можливе перенаправлення потоків до порту Козьміно на сході країни, де в грудні зафіксовано рекордні поставки - 993 000 барелів на день

При цьому короткочасні проблеми на насосній станції та недавня атака українського безпілотника на порт не мали суттєвого впливу на загальне падіння поставок.

За офіційними даними, в грудні видобуток нафти в Росії склав 8,971 млн барелів на день, що трохи нижче цільового рівня ОПЕК+. Очікується, що порт Козьміно зможе збільшити потоки на 7 млн тонн на рік завдяки додатковим обсягам через залізничну станцію Грузова.

Нафтові доходи залишаються важливим джерелом фінансування російської агресії проти України, тому скорочення експорту може вплинути на військові витрати РФ.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: