На Черкащині у квітні поточного року спостерігалися різкі нічні зниження температури, коли термометри опускалися до 5-6 градусів морозу. Такі погодні умови можуть мати негативний вплив на стан озимих культур, зокрема пшениці та ріпаку. Про це повідомив агроном із Золотоніщини Олександр Левчик в коментарі для Суспільне.
За його словами, попередня зима також не була сприятливою для озимих культур, оскільки вони фактично не перебували у стані глибокого спокою і продовжували рости протягом зимових місяців через аномально теплу погоду. Хоча спочатку здавалося, що рослини перезимували непогано, проте морози, які вдарили наприкінці лютого, завдали значної шкоди, особливо посівам ріпаку. Ситуація з пшеницею була дещо кращою, і після підживлення вона інтенсивно розвивалася.
Однак, як зазначає агроном, навіть після теплої зими аграрії розраховували на досить хороший урожай. "Пшениця росла, почала готуватися до фази колосіння. І тут ми спостерігаємо теперішнє різке похолодання. Як культура поведеться далі – покаже час. Є ризик, що в колосі сформується менша кількість зернин", – пояснив Олександр Левчик.
Морози, які тривали кілька ночей поспіль, особливо негативно позначилися на стані ріпаку, який вже розпочав вегетацію.
"На рослину дуже впливають ці квітневі морози. У нас термометри фіксували мінус п’ять, шість градусів декілька ночей підряд. У ріпаку постраждало листя та стебло. Я думаю, що на фоні майбутнього підвищення температур, яке прогнозують синоптики, його можуть вразити різні хвороби та шкідники. Тому потрібно буде активно працювати над захистом посівів. Оцінити, наскільки це вдасться, складно, адже в рослини через мороз пошкоджено центральний пагін", – підсумував агроном.
Раніше ми повідомляли про ситуацію з посівною на Львівщині у зв'язку з погодніми умовами.
Більше новин читайте на GreenPost.