Місцеві влади виступили за введення мінімальної податкової виплати для аграріїв

2 хв на прочитання11 Червня 2020, 12:16
pixabay

Систематично і в повному обсязі податки виплачують тільки великі підприємства

Глави об'єднаних територіальних громад і сільських рад виступають за  введення мінімальної податкової виплати з кожного гектара землі сільгосппризначення.  Саме про це ідеться у  законопроекті №3131,  інформує  ukranews.com.

Так, Юрій Гунько, голова Зоревської ОТГ (Черкаська область) звертає увагу на тому, що систематично і в повному обсязі податки виплачують тільки великі підприємства. 

"На території нашої об'єднаної територіальної громади обробляють землю три товариства з обмеженою відповідальністю, 10 фермерських господарств та близько 200 фермерів-одноосібників. Якщо говорити про податки, то систематично і в повному обсязі їх виплачують тільки великі підприємства. Вони працюють офіційно і прозоро. Ті, у кого земель менше, не завжди готові документувати свою діяльність так, як нам би того хотілося", - розповідає він.

За його словами, всі аграрії мають працювати на рівних і брати участь у житті громади. Адже бюджет допомагає нам підтримувати в належному стані соціальну інфраструктуру громади.

Погоджується з колегою і Вікторія Піпа, голова Мокрокалигорскої ОТГ (Черкаська обл.).

"У нас, без перебільшення аграрний регіон, адже жодна з галузей не розвинена, як сільське господарство. Цифри говорять самі за себе: 70% надходжень в бюджет громади складають податки аграрних підприємств. Завдяки цьому ми живемо і підтримуємо інфраструктуру", - сказала вона.

Голова Роздільської сільради Олександр Резнік нагадав, що податкові надходження - це основа бюджетів всіх рівнів. Левова частина податкових надходжень (на місцях) використовується на створення комфортних умов проживання в селах, райцентрах і містах обласного значення.

Довідково:

законопроект №3131 передбачає введення мінімальної податкової виплати з кожного гектара землі сільгосппризначення, а не введення додаткового податку. Розмір виплати становитиме 5% від нормативної вартості землі. Тих аграріїв, які чесно платять податки, документ не торкнеться, а ось тіньовим орендарям доведеться легалізуватися. Завдяки такому нововведенню ОТГ отримають мінімум 10 - 12 млрд грн податкових надходжень для розвитку громад.

Відомо, у Раді пропонують повернути спецрежим ПДВ для аграріїв.

Зауважимо,  аграріям компенсували 168 млн грн за придбання техніки

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: