У Міністерстві енергетики та захисту довкілля збираються готуватися до нових правил та синхронізації із діями ЄС, до створення ефективної реформи екологічного податку та податку на СО2 в Україні, до запровадження системи торгівлі викидами та до боротьби зі змінами клімату.
Про це заявив заступник міністра енергетики та захисту довкілля Олексій Рябчин в ході онлайн-засідання з членами European Business Association, інформує сайт міністерства.
Зокрема, Мінекоенерго займатиметься підготовкою до впровадження ЄС «Механізму прикордонного вуглецевого регулювання» (Сarbon border adjustment mechanism) - одного з запланованих заходів ЄС в рамках «Європейської зеленої угоди». Цей механізм ще не представлено, але його ідея полягає у обмеженнях щодо імпорту в ЄС товарів, при виробництві яких існують великі викиди вуглекислого газу.
"І хоч зараз Мінекоенерго багато зусиль спрямовує на подолання кризових явищ в енергетиці, напрацювання стратегічних рішень в сфері захисту довкілля та євроінтеграція також знаходиться в фокусі роботи Міністерства", - ідеться у повідомленні.
У відомстві зазначили, що Мінекоенерго розглядає різні підходи до реформування податку на викиди СО2, але головна ціль – створити умови для реінвестицій коштів з податку саме на енергоефективні заходи та декарбонізацію, з метою боротьби зі зміною клімату.
"Представники бізнесу також усвідомлюють переваги енергоефективних та еко-проектів, від яких вони лише виграють за рахунок зменшення витрат на енергоносії, зменшенню викидів шкідливих речовин та викидів вуглецю", - переконані у Мінекоенерго.
Нагадаємо, на думку експерта, останні дії та ініціативи уряду у сфері відновлювальної енергетики свідчать про те, що Україна практично припиняє «зелений» енергетичний перехід та порушує усі взяті на себе зобов’язання у цій сфері.