Мінекоенерго не виявило скорочення викидів в атмосферне повітря

2 хв на прочитання02 Квітня 2020, 17:34
pixabay

Основними джерелами викидів забруднюючих речовин наразі є автомобільний транспорт, промисловість та несанкціоноване спалювання стерні на полях, листя та навіть побутового сміття

Міністерство енергетики та захисту довкілля проаналізувало  стан атмосферного повітря в Україні з кінця січня 2020 року. Як зазначають у відомстві,  загальних тенденцій щодо скорочення викидів в атмосферне повітря, не виявлено.

Це  характерно для всіх міст України, не зважаючи на введений з 12 березня і продовжений до 24 квітня карантин у зв'язку з пандемією коронавірусу.  Адже   через карантин економічна активність значно скоротилася.

У деяких містах  мають місце тренди зменшення середніх концентрацій діоксиду азоту  Це промислові  Кременчук, Дніпро, Кривий Ріг та Харків. До речі, у Харкові та Кривому Розі такі тенденції спостерігаються і за показниками завислих речовин та формальдегіду. 

Загальні показники по Києву демонструють незначну тенденцію до зниження по формальдегіду та діоксиду сірки та збільшення концентрацій діоксиду азоту.  

У відомстві основними джерелами викидів забруднюючих речовин у цей період назвали   автомобільний транспорт, промисловість та несанкціоноване спалювання стерні на полях, листя та навіть побутового сміття.

GreenPost звертав увагу на те, що під час карантину повітря в Україні чистіше не стало. Навпаки,  коли люди пересіли з метро на наземний транспорт, забруднення зросло. Мережа громадських станцій контролю якості атмосферного повітря «Екобот» порівняла дані щодо забрудненості повітря до і під час карантину. Виявилося, що карантин відчутно не вплинув на покращення якості повітря в промоніторених містах України.

А от у Європі під час карантину через спалах COVID-19 різко знизилося забруднення повітря. Космічні знімки показують суттєве зменшення концентрації оксиду азоту над низкою великих європейських міст у порівнянні з березнем 2019 року - особливо над Парижем, Міланом і Мадридом.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: