14 лютого при Міндовкілля відбулось онлайн-засідання Сектору природної спадщини ЮНЕСКО за участі представників Міністерства та національних парків.
В ході засідання обговорили можливості підготовки номінаційного файлу для потенційного створення нового серійного транскордонного об’єкту “Праліси та старовікові хвойні верхньогірні ліси Карпат” до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з урахуванням досвіду створення та супроводу вже існуючої номінації “Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи”.
“Потенційно, створення такого об’єкта працюватиме в синергії зі Стратегією збереження біорізноманіття до 2030 року та Лісовою стратегією ЄС до 2030 року, що забезпечить імплементацію євроінтеграційних процесів. Це кропітка робота, яка вимагає чимало сил та координації. Але впевнений, що досвід, який ми здобули під час створення вже існуючого об’єкта Всесвітньої природної спадщини дозволить спростити цей нелегкий процес” – зазначив директор Департаменту природно-заповідного фонду та біорізноманіття Едуард Арустамян.
Учасники домовились найближчим часом організувати чергове обговорення за участю представників МЗС.
Нагадаємо, раніше команда Міндовкілля на засіданні Національної комісії у справах ЮНЕСКО запропонувала внести до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО праліси та старовікові хвойні ліси Карпат.
Варто зазначити, що у 2007 році першими до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО увійшли осередки букових пралісів Українських та Словацьких Карпат. Згодом туди потрапили старовікові букові ліси Німеччини, а у 2017 році – ще 63 ділянки з десяти країн Європи.
Завдяки цьому сформувався транснаціональний серійний об’єкт «Букові праліси й давні ліси Карпат та інших регіонів Європи», який містить 78 складових частин із 12 країн Європи. Важливо зазначити, що з 92 тисяч гектарів природної спадщини третина або 29 тисяч гектарів це українські праліси.