Мікропластик всюдисущий: де його вдома найбільше і як позбутися?

2 хв на прочитання17 Серпня 2024, 15:42
ФОТО: розкришений пластик / Science photo library

Експерти радять позбуватися пластикових виробів у побуті, щоб бодай частково зменшити його споживання з повітрям, їжею і водою.

Де у побуті можна виявити мікропластик? На пластиковому посуді та виробах з пластику, скажете ви. І матимете рацію приблизно на 20%. Чому? Бо мікропластики вже є абсотно усюди в побуті людини, пише National Geographic.

Повітря, вода та їжа у вашому будинку сповнені крихітних, мікроскопічних частинок пластику. Мікропластик торкається кожного аспекту нашого життя. Люди споживають приблизно 22 000 000 частинок мікро- та нанопластику на рік, тому що він міститься в їжі, воді та повітрі.

У результаті, його вже виявлено у крові, легенях та навіть мозку. Ми тільки починаємо розуміти вплив мікропластику на здоров’я людини, але дослідження показують, що причини для хвилювання є. Взаємодії з мікропластиком поки не оминути. Але за допомогою простих рекомендацій ви можете зменшити кількість мікропластику, з яким ви стикаєтесь у своєму домі.

В кухні

Найбільшими джерелами мікропластику в кухні є: пластикові пакувальні матеріали, кулінарні інструенти, посуд для приготування з антипригарним покриттям і власне прастиковий посуд. Ці речі, хоч і проблематично, але за бажання можна замінити на екологічно чисті з металу, дерева та скла. Щоб зменшити порцію пластику, який ми змушені ковтати.

У ванній кімнаті

Дев'яносто відсотків усіх косметичних продуктів містять мікропластик, доданий для в'язкості, кольору та блиску. Індустрія дезодорантів несе відповідальність за понад 15 мільйонів фунтів пластикових відходів щорічно.

Серветки для обличчя та дитячі серветки, одноразові бритви, засоби для депіляції та пілінгу. Ви можете зменшити споживання пластику, просто обираючи альтернативи для багаторазового використання або купуючи продукти в маловідходній упаковці. Навіть можете спробувати зробити власну зубну пасту.

У пральні

Чимало предметів одягу переповнені пластиковими мікроволокнами, які пральні та сушильні машини можуть подрібнити на частинки у процесі миття та висушування одя після багаторазового чищення. Щорічно в океани потрапляє близько 2,2 мільйона тонн мікроволокна. Експерти рекомендують сортувати і прати синтетичні матеріали, такі як поліестер, нейлон і акрил окремо від натуральних тканин, таких як бавовна, льон і коноплі.

У кімнатах для відпочинку і сну

Майже весь популярний домашній текстиль містить мікропластик. У постільній білизні його - від 25% і більше, у покривалах, пледах, чохлах для меблів - від 20% до 90%, і 60-100% пластику міститься у сучасних килимах, доріжках, ковролінах тощо. Замініть ці товари на екологічно чисті і ви приберете зі спальні до 80% джерел мікропластику.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: