Медики озвучили реальні ціни лікування від COVID

2 хв на прочитання14 Серпня 2020, 22:59

Держава оплачує лише лікування COVID, усі інші необхідні препарати йдуть за рахунок хворого

В Україні лікування від коронавірусу є досить витратним для пацієнтів — хоча в державних закладах охорони здоров'я воно повністю безкоштовне, проте людям нерідко доводиться купувати деякі препарати своїм коштом.

Про це розповів директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко. Повідомляє "Вголос".

"Переважна кількість ліків, яка застосовується за протоколом для лікування коронавірусної хвороби, у нашій установі є безкоштовною. Але оскільки профіль нашої лікарні — інфекційний, то, звісно, що таких ліків, які потрібні для лікування цукрового діабету, наприклад, не вистачає. А це дороговартісні препарати — починаючи від інсулінів, таблетованих діабетичних препаратів, неврологічних, серцево-судинних", - каже лікар.

Всі додаткові препарати потрібні через загострення хронічних хвороб у пацієнтів з коронавірусом.

Також він зазначив, що пацієнти можуть ці препарати при державній підтримці отримувати безкоштовно в первинній мережі. Вартість флакона антибіотика варіюється від 500 гривень до понад 25 тисяч гривень. Одній людині в добу потрібно 3-4 флакони.

Крім антибіотиків, для підняття імунного статусу потрібно використовувати імунологічні препарати — їх ціна сягає в Україні 5-6 тисяч гривень за один флакон (якщо вони вітчизняного виробника) або від 25 тисяч гривень та вище (якщо закордонного виробництва).

У цілому ж на лікування людини від COVID-19 потрібно на добу від 4 тисяч гривень.

"Тож зрозуміло, що без державної підтримки більшість громадян не може оплатити все це лікування. Відтак ми звертаємося і до обласного департаменту охорони здоров'я, і до Національної служби здоров'я України з метою врахувати ті реалії, які є на сьогодні, з метою переглянути ціну пакетів, які держава оплачує для хворих при коронавірусній хворобі, в сторону їхнього збільшення. Це дасть можливість забезпечити людей якісними та ефективними препаратами", - заявив Федоренко.

Також лікар додав, що якщо людина залишається лікуватися вдома, то всі препарати купує своїм коштом, тому що якоїсь державної програми для лікування хворих COVID-19 на амбулаторному етапі наразі немає.

Тим часом, на українцях можуть випробувати ізраїльську вакцину від COVID-19.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: