Догори
Дати відгук

Майже 100 тис. екземплярів водних біоресурсів загинуло в районі Каховської ГЕС(ФОТО)

Запорізький рибоохоронний патруль звернувся до керівництва Запорізької ОДА

2 хв на прочитання17 Січня 2023, 20:30
Поділитись:

Запорізьким рибоохоронним патрулем спільно з Державною екологічною інспекцією південного округу 13.01.2023 обстежено:

  • заплавну частину Каховського водосховища і встановлено, що майже половина її території повністю осушена (163 га) та спостерігається щільне скупчення водних біоресурсів на площі близько 195 га без можливості виходу у відкриту частину водосховища;
  • Балабинську затоку Каховського водосховища загальною площею 358 га і встановлено, що осушено близько 121 га затоки, а на решті акваторії затоки у трьохсотметровій акваторії по обидва боки від насипної дамби глибина складає 1 м та спостерігається щільне скупчення водних біоресурсів без можливості виходу у відкриту частину водосховища;
  • Дніпровські плавні нижче Запоріжжя між річкою Кушугум і Дніпром (протока Домаха) – 23 га, осушено 9 га, спостерігається декілька скупчень водних біоресурсів без можливості виходу у відкриту частину водосховища.

Отже 13 січня зафіксовано масову загибель водних біоресурсів у заплавній частині дніпровської гряди Каховського водосховища.

За попередніми підрахунками обсяг загиблих водних біоресурсів склав: 

95201 екземпляр водних біоресурсів масою  4610 кг. В основному це карась, плітка, краснопірка, гірчак, сазан тощо.

 Ймовірна причина загибелі: зниження рівня води у водосховищі та ізоляція окремих заплавних проток з подальшим їх промерзанням.

Запорізький рибоохоронний патруль звернувся до керівництва Запорізької ОДА та ОВА щодо вжиття невідкладних заходів реагування шляхом залучення технічних засобів Головного управління ДСНС у Запорізькій області для з’єднання залишкових водойм з ділянками водосховища із течією задля виходу водних біоресурсів у поглиблені ділянки водосховища із кращими гідрологічними показниками.

Заплановано також залучення громадськості до рятування водних біоресурсів шляхом відлову та переселення у відкриту частину водосховища.

За подальшим розвитком цієї ситуації слідкуйте за нашими інформаційними ресурсами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.