Догори
Дати відгук

Майбутнє Радванського кар'єру: парк відпочинку чи арена протистояння

Ужгородська влада анонсувала плани зі створення сучасної рекреаційної зони на місці Радванського кар'єру.

2 хв на прочитання4 години тому
Фото: Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород Фото: Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород
Поділитись:

В Ужгороді знову повернулися до питання облаштування території Радванського кар'єру. Міська рада затвердила зміни до детального плану території, що є першим кроком до створення повноцінного міського парку, повідомляє Суспільне Ужгород. За словами головного архітектора міста Олега Боршовського, це дозволить впорядкувати землі навколо водойми, встановити чіткі межі майбутньої рекреаційної зони та закріпити її цільове призначення. Наступним етапом стане розробка проєктної документації, яка визначить кадастровий номер ділянки та її статус.

Плани у міської влади амбітні. Після завершення паперової роботи буде замовлено проєкт благоустрою, що передбачатиме розміщення доріжок, атракціонів, малих архітектурних форм та, можливо, навіть басейнів. Проте питання фінансування проєкту наразі залишається відкритим, оскільки спочатку необхідно завершити всі документальні процедури. Влада не виключає проведення громадських слухань для врахування думки ужгородців.

Водночас ініціатива міськради зіткнулася з громадським спротивом. Ще у листопаді 2023 року мешканці міста почали збирати підписи проти забудови кар'єру. Головне занепокоєння активістів викликає той факт, що частина ділянок біля води вже опинилася у приватній власності. Ініціатор збору підписів Олександр Ровняк наголошує на необхідності повернути ці землі у власність громади, адже кар'єр є популярним місцем відпочинку для тисяч містян. Активісти також стурбовані активною забудовою навколо водойми, яка, на їхню думку, руйнує унікальний природний ландшафт.

Таким чином, доля Радванського кар'єру опинилася на роздоріжжі. З одного боку, є офіційні плани щодо створення цивілізованої зони відпочинку. З іншого – існує активна позиція громади, яка прагне зберегти природну автентичність цього місця та вимагає прозорості у земельних питаннях. Подальший розвиток подій покаже, чи вдасться знайти компроміс між амбітними проєктами та інтересами місцевих мешканців.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.