«М'ясні штурми»: навіщо російських мобілізованих передали у підпорядкування «народних республік»

3 хв на прочитання11 Березня 2023, 17:14

Лобові атаки на українські укріпрайони, що зводилися протягом восьми років, очікувано ведуть до високих втрат наступаючих.

Поки що в центрі уваги світових ЗМІ залишається штурм Бахмута найманцями Євгена Пригожина, російські мобілізовані продовжують записувати відеоскарги Володимиру Путіну. Вони незадоволені тим, що з «тероборони» їх перепідпорядковують командуванню «Л/ДНР» і відправляють до лобових штурмів українських укріпрайонів, де зазнають великих втрат. За останні тижні три групи мобілізованих із різних російських регіонів записували відеозвернення зі скаргами на те, що відбувається. В арміях самопроголошених республік, своєю чергою, незадоволені низькою мотивацією та навичками свіжого поповнення. Мобілізованих намагаються заспокоїти керівники із рідних регіонів. Судячи з позицій сторін — мобілізованих і військового командування сепаратистів — до єдності у російській армії ще дуже далеко. Про це розповідає Бі-бі-сі.

Претензії військовослужбовців від ролика до ролика повторюються: воювати доводиться зброєю часів Другої світової війни, військові не мають засобів повітряної розвідки, а перед відправкою в атаку їм не видається жодних письмових наказів про це. Тож після загибелі військовослужбовців жоден офіцер не нестиме за це відповідальності, стверджують військові на відео.

Дев'ятий місяць російські війська та найманці ПВК «Вагнер» штурмують Бахмут, не припиняються спроби наступальних дій та інших ділянках фронту.

З початку 2023 року найчастіше повідомлення про загибель мобілізованих надходили з авдіївської та вугледарської ділянок фронту. З перших днів вторгнення російські війська намагалися на цих ділянках відсунути лінію фронту від Донецька, але досі так і не досягли успіху.

Лобові атаки російських частин на українські укріпрайони, що зводилися протягом восьми років, очікувано ведуть до високих втрат наступаючих. Навесні та влітку 2022 року на цих ділянках фронту масово гинули мобілізовані жителі самопроголошених ДНР і ЛНР. Коли наступальний потенціал цих частин був вичерпаний, їх почали замінювати — спочатку кадровими російськими військовими, потім добровольцями, а потім мобілізованими за вересневим указом Путіна.

На згубність подібних маневрів неодноразово багато хто вказував.

Однак Володимир Путін ще у червні минулого року запевняв, що військові діятимуть на цих ділянках фронту зовсім інакше.

«На цьому напрямі воюють місцеві жителі — це корпуси, сформовані з донеччан і, відповідно, трохи північніше Луганська. Воюють вони дуже добре, чудово. Але штурмувати ці укріпрайони — це, на думку військових фахівців, незважаючи на удари по самому місту, недоцільно, тому що призведе до великих жертв з боку атакуючих сил», — розповідав про свою військову стратегію президент Росії на економічному форумі в Санкт-Петербурзі.

Путін запевняв, що контрбатарейна боротьба ведеться, а перевага в артилерії дуже велика.

Але судячи з потоку роликів зі скаргами з боку мобілізованих, що продовжується, російське командування продовжує штурмувати українські позиції в лоб. І потік скарг на «снарядний голод» не вщухає.

Командувач одним із підрозділів «Народної міліції» самопроголошеної ЛНР розповідає, що у штабі йому прямо сказали, що нових мобілізованих можна використовувати у «м'ясних штурмах». Про «м'ясні штурми» говорили ще мобілізовані з Донецька та Луганська, коли їх після формального навчання кидали в перші ряди на штурм Маріуполя, не зважаючи на втрати, щоб зберегти більш цінних, навчених бійців.

Також нагадаємо, що без зброї від союзників і нової мобілізації РФ доведеться перейти до оборони захоплених територій — розвідка США.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: