Догори
Дати відгук

Люди повстали проти заборони абортів та побилися з поліцією (відео)

2 хв на прочитання23 Жовтня 2020, 12:05
Поділитись:

Конституційний суд Польщі оголосив рішення про те, що аборт через дефекти плода суперечить Конституції, встановивши правову основу, яка рівносильна майже повній забороні на переривання вагітності в країні. Про це повідомляє Reuters.

Після набуття чинності рішення аборт буде дозволений у Польщі лише у випадку зґвалтування, інцесту або загрози здоров’ю та життю матері, що становить лише близько 2% юридичних припинень, проведених за останні роки.

Скасована судом норма закону є підставою для майже всіх легальних абортів в Польщі. Суд постановив, що це положення порушує конституційні гарантії правового захисту життя кожної людини. Тільки політики та судді забули скільки нових сиріт інвалідів з'явиться у країні, які масово почнуть народжуватися через роботу такого закону. Адже статистика, навіть розвинених країн ЄС свідчить, що більшість батьків після народження такої дитини відмовляються від неї й вона, якщо виживає, виховується у спецзакладах.

Після цього у Польщі ввечері 22 жовтня люди масово вийшли на протести. 

Спочатку близько тисячі людей зібралися під стінами Конституційного суду. На плакатах активістів були написи «Закон має захищати», «Ваші мантії у крові», «Я людина, а не інкубатор». Також багато хто прийшов із чорними парасольками — символами протестів за право на аборти.

Через деякий час протестувальники вирушили до офісу правлячої партії Польщі «Право і справедливість» (ПіС). Однак поліція перекрила їм дорогу та закликала розійтись, оскільки вони порушують карантинні правила.

Після того, як поліція не пустила мітингувальників до офісу ПіС, вони вирушили до будинку лідера партії Ярослава Качинського. Там їх теж вже очікували поліцейські кордони. Правоохоронці знову попередили про можливий розгін акції через порушення, після чого почалися сутички. Протестувальники кидали в поліцейських каміння, а ті у відповідь застосували сльозогінний газ. Під час сутичок затримали 15 осіб. Організатори акції анонсували ще один протест на вечір 23 жовтня. 

Нагадаємо, ми вже розповідали, що у Варшаві тисячі людей вийшли проти "похорон прав жінок".

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost