Купання на Водохреща в Києві відбудуться попри зимовий локдаун. Про це повідомив керівник Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан одному з українських ЗМІ.
«Масове скупчення людей ми не рекомендуємо, але скупатися в ополонці не забороняємо», — сказав він, додавши, що такі купання сприяють загартовуванню організму.
До того ж, нагадав він, Водохреще — релігійне свято, а постановою уряду дозволяється проводити такі заходи за умови дотримання безпечної дистанції — одна людина на 5 квадратних метрів.
У київському метрополітені повідомили, що для розвантаження станції «Гідропарк» під час Водохреща буде відкрито другий вихід. Вестибюль № 2 працюватиме 19 січня з 10:00 до 17:00, а вестибюль № 1 — у звичайному режимі.
В Україні з 8 до 24 січня запровадили зимовий локдаун. Після нього країна перейде до карантинних обмежень «помаранчевої зони».
ПЦУ від ідеї купання в ополонці, до речі, м'яко кажучи, не в захваті:
«Абсолютно помилковим є судження, ніби купання у крижаній воді після водосвяття «змиває» всі гріхи», — зазначили у ПЦУ.
Понад те, купання у крижаній воді помпезно та красиво раз на рік серйозно б'є і по здоров'ю не тільки ризиком застуди.
Занурення в купіль у свято Хрещення протипоказано людям із захворюваннями серцево-судинної системи, в тому числі тим, хто переніс інфаркт або інсульт. Також краще утриматися тим, хто має хронічні захворювання. Про це попереджають лікарі-терапевти.
«Купання категорично протипоказано тим людям, які перенесли інфаркт, інсульт, тим, у кого слабкі судини, адже часто це загострюється атеросклерозом, коли прохідність судин менше 20 %. Цим людям купання небезпечно. Під час занурення можуть відбутися різкі спазми судин, які загрожують запамороченням, різкими стрибками тиску. Бажано не ходити одному, особливо це стосується людей, які у віці, у яких проблеми з тиском, з серцево-судинною системою. Потрібно ходити разом з кимось, у централізовані місця. Тому що там чергує швидка допомога. Потрібно чітко розуміти перед купанням, що немає застуди, нежиті, хворого горла. Інакше не потрібно намагатися оздоровитися, оздоровлення не вийде, а буде тільки з точністю навпаки», — йдеться у повідомленні.
Якщо ж ви все ж вирішили пірнути, то варто продумати всі деталі.
Вийшовши з води, найголовніше прибрати воду з тіла і розтертися, щоб судини розширилися, швидко вдягти теплий одяг і випити гарячий чай.
На холоді розтиратися потрібно чимось холодним, снігом. У жодному разі не можна поливати себе гарячим, тому що від цього судини стають крихкими, можна досить серйозно обморозитися.
Підходити до купелі слід у нековзкому взутті, щоб при виході з води ноги не прилипали.
Тим, хто хоче поринути з головою, важливо не забути шапку.
Лікарі наголосили, що ні до, ні після купання не потрібно вживати алкоголь, замість цього краще взяти із собою термос із гарячим чаєм.
Відвідуючи купелі, важливо дотримуватися всіх заходів безпеки для профілактики поширення коронавірусної інфекції.