Догори
Дати відгук

Лохина встановила новий рекорд за розміром: які у ягоди перспективи

Попередній рекорд зафіксований у 2018 році.

2 хв на прочитання13 Січня 2021, 09:58
Поділитись:

До книги Гіннеса внесений новий рекорд розміру однієї ягоди лохини. Ягода вагою 16,2 г і діаметром 36,3 мм була вирощена Девідом і Лісою Маззардіс в районі Уілбінга в Західній Австралії. Ягода отримана на рослині сорту Ozblu. Про це повідомляє  fruitnews.

Попередній рекорд зафіксований у 2018 році. Тоді найбільша ягода важила 12,39 г, мала діаметр 35,7 мм і була вирощена тими ж фахівцями, які очолюють селекційну програму Natures Select.

«Хоча великі ягоди лохини — це результат селекційного процесу, а деякі ринки надають перевагу  гігантській лохині (jumbo), основне завдання нашої селекції все ж забезпечувати сталість якості та смаку ягід для споживачів», — зазначив Девід Маззардіс.

Черешня та лохина є найперспективнішими позиціями українського плодоовочевого експорту на ринок КНР, а особливих перешкод для успішного налагодження просування цих ягід на китайський ринок наразі не існує.

Однак обсяг постачання з України продукції преміальної якості, яка і цікавить споживачів із Піднебесної, наразі вкрай невеликий. Про це повідомили в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

В 2018–2019 роках українські виробники експортували черешню до Китаю. У поточному ж році, з огляду на неврожай цих ягід в Україні, обсяги експорту були мінімальними. Таку думку висловив президент УПОА Тарас Баштанник.

Він називав лохину другим найбільш перспективним плодоовочевим продуктом України для експорту до Китаю. Однак, говорячи про експорт лохини, варто розуміти, що в найближчі пару років Україна не наростить достатні для цього обсяги. До того ж, декілька років необхідно витратити на те, щоб пройти всі бюрократичні процедури, пов’язані з отриманням дозвільних документів.

До слова, незважаючи на те що багато українських виробників лохини побоювалися суттєвого падіння цін на ягоди через пандемію коронавірусу та зниження купівельної спроможності населення, ціни на лохину залишаються на доволі високому рівні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.