Догори
Дати відгук

Ліквідація Держпродспоживслужби зупинить український експорт, — експерт

Під особливою загрозою опинилися експорт молочної продукції та зернових

1 хв на прочитання28 Серпня 2020, 13:23
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Реорганізація Державної продовольчої споживчої служби та підпорядкування її МОЗ загрожує зупинити експорт харчової продукції до країн ЄС на три роки.

Про це 28 серпня на прес-конференції заявив директор Союзу молочних підприємств Вадим Чагаровський, повідомляє GreenPost.

“Держпродспоживслужба була утворена за європейським зразком. Її дієвість доведена за останні чотири роки тим, що ми експортуємо товари у 156 країн світу. Це -єдиний компетентний  орган держави Україна, який гарантує контроль якості харчових продуктів,  що експортуються в країни ЄС. Ліквідація цього органу означає автоматичне переузгодження всіх дозвільних сертифікатів з нашими торговими партнерами, через що експорт повністю зупиниться на 1,5-3 роки”, - сказав Чагаровський.

Експерт додав, що споживча служба створила унікальну систему простежування  якості від сировини до готової продукції. А у МОЗ, якому хочуть її передати, навряд чи знайдуться фахівці, які зможуть продовжити цю справу. 

До того ж, нещодавно Держпродспоживслужба почала працювати над адаптацією європейських стандартів до українських умов. І її реформування може призупинити процес на роки.

Нагадаємо, що наприкінці серпня на засіданні Кабінету міністрів прозвучала пропозиція забрати від Держпродспоживслужби санітарно-епідеміологічну службу та напряму підпорядкувати її МОЗ. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що це допоможе боротися з епідемією коронавірусу. 

Як ми вже повідомляли раніше, влада посилила карантинні перевірки через недотримання більшістю українців режиму самоізоляції. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.